Haberler

Envy Sentinels’i şok etti, VCT Masters Berlin’de yarı finale yükseldi.

Team Envy, Sentinels karşısında elde edilmesi zor galibiyeti mümkün olan en iyi zamanda elde etti, çünkü çeyrek finallerde hüküm süren Reykjavik şampiyonlarını VCT Masters Berlin’den nakavt ettiler. Envy, yarı finalde tanıdık bir yüzle daha karşılaşacak.

Sentinels, Haven’da seriye başladı, zombs A site’ında bazı Frenzy kahramanlarıyla tabanca roundunu aldı. Her iki tarafın da eco turları erken kazandığı ve her takımdaki oyuncuların büyük oyunlar sergilediği çılgın bir ilk yarıydı. Ancak Envy ilk yarının sonunda net görünüyordu ve Sentinels’e karşı her tam satın alma turunu- plant ve post-plant oyunlarını ezerek kazandı.

Envy, ikinci yarı tabanca turuyla liderliğini ilerletti. Ancak Sentinels yavaş yavaş haritaya geri döndü. Bazı çılgın TenZ oyunları, haritayı uzatmata gönderen bir geri dönüşü sagladı. Ama buna ragmen Envy haritayı 15-13 kazandı.

Yay’dan muhteşem bire iki clutch ile Envy’ye tabanca turunu kazandırdı ve FNS liderliğindeki ekip, silah turlarında siteları yeniden ele geçirme ve Sentinels’in plantlerini önleme konusunda çok sayıda başarı buldu. TenZ (Raze) dokuz turdan sonra hiç öldürme yapmadı, ancak 10. turda dört öldürme yaptı ve Sentinels’e Envy’e karşı devre arasını 7-5’e daraltmasına yardımcı olmak için ekstra can verdi.

Victor, ikinci yarı tabanca turunda gelgit yaşatan üç classic öldürme ile momentumu tersine çevirdi. Envy bonus turunu kazanarak Sentinels üzerindeki baskıyı artırdı. Envy Split’i 13-7 kazanarak seriyi 2-0 a getirdi.

Bu, Envy’nin Sentinels’i yendiği yalnızca üçüncü maç ve Envy, TenZ oynarken ilk kez kazandı.

İşte Envy’nin bir Champions yeri elde etmesi için gereken senaryolar.

-Envy yarı finalde 100T’yi geçerse, büyük finali kazanıp kazanmadıklarına bakılmaksızın bir yer kazanacaklar.

-Envy kaybederse, Envy’nin doğrudan Şampiyonlara gitmesi için 100T’nin etkinliği kazanması gerekir.

-Envy, 100T’ye kaybederler ve büyük finalde 100T kaybederse, Son Şans Elemelerine gitmek zorunda kalacak.

Envy ve 100T arasındaki yarı final eşleşmesi, Gambit ve G2 Esports yarı finalinin sonuçlanmasının ardından 18 Eylül Cumartesi günü saat 13:00 CT’de başlayacak.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR