Haberler Oyun-İş Dünyası

Epic Games, FUSER geliştiricisi Harmonix olan Rock Band’i satın aldı!

Bu anlaşma, Epic’in metaverse’ini genişletme planlarına müzikal bir unsur katacak.

Epic Games, kendi “metaverse”ini oluşturmaya yardım etmenin bir yolu olarak Harmonix Music Systems’ı şirkete dahil eden başka bir geliştiriciyi daha satın aldı.

Rock Band, Dance Central ve orijinal Guitar Hero oyunları gibi franchise’ların arkasındaki geliştirici Harmonix, Viacom tarafından 2006’da satın alındı ve şirketin yeniden bağımsız hale geldiği 2010’da tekrar satıldı. 26 yıldır müzik merkezli oyunlar yaratan şirket, bu benzersiz geliştirme markasını Epic’in Metaverse’ine getirecek.

Epic için bu, şirketin Fortnite içinde Travis Scott ve Ariana Grande gibi sanatçılarla birden fazla konser ve etkinliğe ev sahipliği yaparak çabalarını müziğe bitişik projelere genişlettiği ilk sefer değil.

Bunun gibi aktivasyonlar, Fortnite’ın yeni teknolojinin kullanımı, oyun içi içerik ve etkinliklerde devrim yaratması ve önemli markalarla ortaklıklar yoluyla sürekli genişlemesiyle birlikte Epic, kullanıcıların gidip çok sayıda farklı deneyimin keyfini çıkarabilecekleri merkezi bir yer inşa ediyor.

Harmonix’in satın alınmasıyla birlikte Epic, Fortnite içinde oyun ve sunum yoluyla yeni “müzikal yolculuklar” geliştirmek ve yaratmak için yeni ekibiyle birlikte çalışacak.

Epic Games oyun geliştirme başkan yardımcısı Alain Taşcan, “Müzik, duygularımızdan küresel konserlere ve etkinliklere kadar milyonlarca insanı Fortnite’ta bir araya getiriyor ” dedi. “Harmonix ekibiyle birlikte, pasif dinleyicilerden aktif katılımcılara geçerek oyuncuların müzik deneyimini değiştireceğiz.”

Harmonix içinde, bu anlaşma şirket için hemen değişmeyecek. Rock Band için yeni DLC’nin geliştirilmesi, FUSER gibi oyunlar için yeni içerik ve çok daha fazlası hala yapım aşamasındadır ve yayınlanmaya devam edecektir.

Ayrıca Harmonix, eski oyunlarından herhangi birini destekleme şeklini değiştirmeyecek ve Epic Games Store’a özel hale getirmek için ürünleri Steam’den kaldırma planı yok.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR