Haberler

Final Fantasy’nin yönetmeni 15 yıl aradan sonra ilk yeni oyunu Dungeon Encounters’ı duyurdu!

Square Enix sürprizi, Cuma günü Dungeon Encounters’ı duyurdu ve iki hafta içinde çıktı.

Bu fragmandaki oyun büyük bir anlaşma gibi görünmüyor. Gerçekten, büyük bir anlaşmadan en uzak şey gibi görünüyor: Square Enix tarafından bir şekilde yayınlanan küçük, deneysel bir oyun. Ama benim için Square Enix’in yıllardır yaptığı her şeyden daha büyük – Final Fantasy 7 Remake veya Final Fantasy 16 veya Galaksinin Koruyucularından daha büyük. Bunun nedeni bir isim: Hiroyuki Ito.

Square Enix’te 1987’den beri tüm kariyeri boyunca şirkette olan Ito’dan daha iyi bir özgeçmişe sahip bir oyun geliştiricisi olduğunu sanmıyorum. Ito, Final Fantasy 4’teki bir savaş tasarımcısından Final Fantasy 6’nın yönetmenliğine kadar yükseldi, seri yaratıcısı ve yapımcısı Hironobu Sakaguchi’den sonra ikinci oldu. Birkaç yıl sonra Ito, Final Fantasy 9’u yönetti ve bundan birkaç yıl sonra Final Fantasy 12’nin başı belaya girdiğinde, savaş sistemini yönetmenin yanı sıra ortak yönetmenlik yapmak için devreye girdi.

Ancak 2006’dan sonra, Ito, Square Enix’in bağırsaklarında görünüşte ortadan kayboldu ve 15 yıl boyunca birçok “özel teşekkür” kredisi ve birkaç savaş sistemi kredisi topladı. I’yi başka bir oyun yöneteceğini göreceğimizi düşünmemiştim ve Square Enix’in piyasaya çıkmasından iki hafta önce rastgele bir Cuma günü bir duyuru yapacağını kesinlikle düşünmemiştim. Ama işte buradayız: Dungeon Encounters, 14 Ekim’de PC, PlayStation ve Switch için bir zindan tarayıcısı.

Dungeon Encounters, Square Enix’in yayınlanması için gereken minimum kaynakları ayırması için yeterince ilginç olduğunu kanıtlayan kişisel bir proje havasına sahip, ancak Ito’nun adının yeni bir oyuna tekrar eklendiğini görmek beni mutlu ediyor. Serinin tarihindeki en iyi Final Fantasy oyunlarını yönetmesine rağmen, yıllar içindeki diğer tasarım kredileri, her zaman oyun ve savaş sistemleri tasarlama konusunda uzmanlaştığını gösteriyor – örneğin, Aktif Zamanlı Savaş yaratma konusunda kredilendirildi . Rakamlar dışında her şeyi silip atan bir oyun, sanki onun sıkışıklığıymış gibi görünüyor.

Dungeon Encounters, Square Enix’in biraz daha çevik olmaya çalıştığını ima edebilir, neyin işe yaradığını görmek için daha küçük, daha ucuz RPG’lere yeşil ışık yakabilir: Yoko Taro’nun Voice of Cards’ı da yakında çıkacak başka bir örnek. 30 dolardan, Dungeon Encounters’ın sanatının zor bir satış yapacağını düşünüyorum, ama belki kalem-kağıt kalabalığı ona kanat verir.

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR