Haberler

Fnatic, Derke’nin COVID-19 testinin pozitif olduğunu doğruladı, H1berr gerekirse VCT Masters Reykjavik’te mücadele edecek!

Fnatic, Nikita “Derke” Sirmitev’in COVID-19 testinin pozitif çıktığını ve bu ayın ilerleyen günlerinde VCT Masters Reykjavik’in başlangıcını kaçırabileceğini resmen onayladı.

Fnatic sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Hızlı bir iyileşmeyi umuyoruz ve Derke’nin Masters’a katılmasına destek olmak için mümkün olan her şeyi yapacağız.” Dedi.

Haber ilk olarak 31 Mart’ta Dot Esports tarafından bildirildi. Derke’nin hastalığı nedeniyle etkinliğe katılamayacağını öne süren raporların aksine, yine de rekabet edebilme şansı var. Oyuncunun önümüzdeki günlerde COVID-19 testi negatif çıkarsa, muhtemelen VALORANT kadrosuna dönebilecek.

Ancak Derke katılamazsa, KOI’den Joona “H1ber” Parviainen geçici bir yedek olarak hareket edecek. Derke, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ayrıca İzlanda’ya gidemezsem diye benim yerime de @H1berrto’yu aldık ve eminim harika işler yapacaktır! “Bir an önce iyileşmeyi umalım” dedi.

Bu haber, Fnatic’in 30 Mart’ta Andrey “BraveAF” Gorchakov’u kadrosundan askıya almasından sonra geldi. Rus oyuncunun, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini desteklemekle suçlanması, organizasyonun soruşturma başlatmasına yol açtı.

VCT Masters Reykjavik 10 Nisan’da başlıyor. Etkinlik 24 Nisan’da sona erecek.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR