E-SPOR Haberler Nişancı(FPS-TPS)

G2 Esports, eski XSET CS:GO oyuncularından oluşan kadın VALORANT kadrosuyla anlaştı

G2 Esports, artık G2 Gozen adı altında eski XSET CS:GO kadrosunun çoğunluğunu imzalayarak hızla büyüyen kadın VALORANT sahnesine resmen girdi.

Yeni kadro Julia “juliano” Kiran, Michaela “mimi” Lintrup, Petra “Petra” Stoker, Zainab “zAAz” Turkie ve Anja “aNNja” Vasalic’ten oluşuyor. aNNja hariç, tüm G2 oyuncuları en son 2021’in büyük bölümünde XSET organizasyonu altında mücadele ettikten sonra CS:GO’dan geçiş yaptı.

Oyuncular geçen ay XSET’ten ayrılarak kendilerini temsil edecek yeni bir kuruluş ararken VALORANT’a geçtiklerini duyurdular.

The Originals adı altında ilk EMEA Game Changers etkinliğinde oynadılar ve sadece iki ay önce Rix.GG Lightning benchine taşınan aNNja da onlara katıldı. The Originals, yarı finale çıkarak nihai şampiyon Tenstar Nova’ya yenik düştü. VLR.gg’e göre, elemeler ve ana etkinlik arasında aNNja, Jett ve Raze’de sırasıyla 325.1 ve 1.98’de tüm oyuncuların en yüksek ACS ve KD’si ile bitirdi.

Yeni imzalanan G2 kadın kadrosunun, 25 Ekim’de başlaması planlanan ikinci EMEA Game Changers etkinliğinin elemelerinde yarışması bekleniyor.

Kaynak

0
0
0
0
0
16
0

Bir cevap yazın

X