Aksiyon E-SPOR Haberler Nişancı(FPS-TPS)

HCS, Sentinels’in hile suçlamalarıyla ilgili rekabetçi bir karar verdi!

Royal2’yi Ocak ayına kadar askıya aldı.

Yoğun bir soruşturmanın ardından, HCS yetkilileri, üst düzey organizasyon Sentinels’e ve yıldız Halo Infinite oyuncusu Royal2’ye yönelik son hile suçlamaları hakkında rekabetçi bir karar verdi.

11 Aralık’ta Inconsible’s Snip3down, Royal2’nin size belirli bir miktarın üzerinde ping veren sunucuları engellemek için coğrafi filtrelemeyi kullandığı iddia edilen akışındaki durumu açıkladı. Birden fazla ortak ekibin Royal2’yi her maçta Seattle sunucularını zorlamakla suçladığını ve özellikle lobideki diğer oyunculardan daha iyi bir bağlantı sağlamak için ayarlandığını söyledi.

Halo geliştirme ekibi, Royal2’nin 15 Kasım 2021’den bu yana Infinite’de oynadığı tüm maçların sunucu günlüklerini inceledi ve maçlarda bazı şüpheli kalıplar buldu. 26 Kasım – 3 Aralık arasındaki maçlarında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir sunucu hariç tüm sunucular sunucu ping listesinde eksikti. Royal2’nin tüm maçları, etkilenen maçlarda oyuncular için anormal derecede yüksek pinge neden olan tek bir sunucuya zorlandı.

Açıklamada, “Dahili geliştirme ekibimiz, sunucuları uygun sunucular listesinden proaktif olarak kaldırmak için herkes tarafından bilinen ve belgelenmiş bir taktiği yeniden üretti” dedi. “Bunu yaptıktan sonra, ortaya çıkan veri imzası, Royal2’nin sadece Westus2 sunucusunun mevcut olduğu maçlarda bulunan aynı veri imzasıyla eşleşti.”

Perde arkasındaki kapsamlı çalışmaların ardından yetkililer, “Royal2’nin yukarıda bahsedilen telemetri veri modelinin tek açıklamasının, resmi kuralları ihlal eden dosyaların doğrudan değiştirilmesi olduğu” kararına vardı. Sonuç olarak, 25 yaşındaki oyuncu 28 Ocak 2022’ye kadar HCS Müsabakasından men edilecek. Sentinels’in NA Open Series ve NA Kickoff Elemeleri için yerleşimleri de geçersiz kılındı ve tüm oyuncular için 3.660 HCS 4v4 Puanı kaldırıldı. Sentinels ekibinin üyeleri.

Sentinel’lerin ayrıca Raleigh’deki 2021 HCS Kickoff Major için ilk sıradaki Bilardo Oyunu pozisyonlarını kaybetmeleri gerekiyor. Royal2 askıya alınmış olsa da, kadronun geri kalanı turnuvanın Açık Braketinde yarışabilir, ancak kadrolarını tamamlamak için 13 Aralık Pazartesi günü kadro kilitlenmesine kadar süreleri olacak. Ancak, Sentinels yıldızı SnakeBite, bir yayında takımın bir yedek oyuncu seçmeleri durumunda etkinliğe katılmayabileceğini söyledi.

Kaynak

0
0
0
0
0
46
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish