Haberler

Overwatch 2 ping sistemi, iletişimi geliştirmek için bağlam ve konumları kullanıyor!

Overwatch 2 kapalı betasının 26 Nisan’da başlayacağına dair haberlerle birlikte, geliştiriciler tarafından önümüzdeki ay içinde devam oyununun benzersiz eklemeleri hakkında daha fazla bilgi yayınlanacak. Ele aldıkları ilk konulardan biri ekip üyeleri arasındaki iletişim.

Overwatch 2 geliştiricileri, yeni bir blog gönderisinde, oyuncuların sesli sohbeti kullanmadan takım arkadaşlarını düşmanlar, yerler ve objeler hakkında uyarmalarına olanak tanıyan oyunun ping sistemini gösterdi.

Diğer oyunlardaki ping sistemleri gibi, Overwatch 2 sistemi de oyuncuların ping düğmesi basılı tutulduğunda kullanmaları için bir “menü” seçeneği açacaktır. Bu, Overwatch spreylerinin ve ses hatlarının seçim çarkına benziyor. Bir ekran görüntüsünde gösterilen seçenekler arasında, şu anda yalnızca temel oyunda yalnızca ses tabanlı talimatlar olan “geri çekilme” ve “grup oluşturma” yer alıyor(Overwatch 1 için). Şimdi, bu talimatlar konum tabanlı bir ping ile birleştirilebilir.

Overwatch 2 ping sistemi için en büyük özellik, oyun içindeki bağlamın kullanılmasıdır. Bir Tracer, bir düşman Reaper’ı çağırırsa, takım arkadaşları, blog gönderisine göre Tracer’ın bir ping ile birlikte bir ses hattı kullandığını açıkça duyacaktır.

Ek olarak, ping’ler, Reaper’s Shadow Step gibi görünmezliğe veya konum değişikliğine neden olan harekete dayalı bir yetenek kullanmadan önce düşmanın bulunduğu son yere “eklenir”. Sombra’s Translocator veya Tracer’s Recall gibi bazı yetenekler, artık görünür olmadıkları veya kolayca tahmin edilebilecek bir konumda olmadıkları için bir ping’in “degişmesine” neden olacaktır.

Takım arkadaşları ayrıca mevcut bir pingin üstündeki ping düğmesine basarak pinglere yanıt verebilecek ve ekiplerin sesli veya metin tabanlı sohbet kullanmadan iletişim kurmasını sağlayacak.

Sistem tasarımcısı Gavin Winter blog yazısında, “Hedeflerimizden biri konuşmayı artırmak ve insanlara sesli iletişimi görsel olarak yorumlamaları için bir yol sağlamaktı” dedi. “Ayrıca tüm sesleri desteklemek ve sesli sohbetten kaçınmayı tercih eden oyuncular için iletişim kuracak bir sistem oluşturmak istedik.”

Winter, ping sisteminin “oyundaki toxiclige yardımcı olacağını” umuyor, muhtemelen sesli sohbetin öngörülemeyen ve genellikle kötüye kullanılan durumuna el atmak istiyor. Oyuncuların ping sistemini aşırı kullanmasını önlemek için yoğun spam korumasının test edildiğini ve ses hatları için olağan engelleme tekniklerinin büyük olasılıkla ping’leri kapsayacak şekilde genişletileceğini kaydetti.

Gönderiye göre Overwatch 2’nin pingleri “gelişen bir sistem”, kapalı alfa devam ettikçe ve 26 Nisan’da kapalı beta başladığında büyük olasılıkla daha da iyileştirilecek.
Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR