Aksiyon Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Overwatch 2 Piyasaya Sürüldüğünde Orjinal Oyunun Yerini Alacak

Daha önce tahmin edildiği gibi Overwatch 2, piyasaya sürüldüğünde orjinal(Overwatch 1) oyunun yerini alacak. Overwatch oyuncuları bir yama indirerek oyunlarını Overwatch 2’ye dönüştürecek.

Açıklama bir Reddit gönderisi aracılığıyla geldi. Overwatch 2 Oyun Direktörü Aaron Keller tarafından yapılan bir gönderide, oyunun 4 Ekim’de piyasaya sürülmesi Erken Erişim’in başlangıcını temsil ettiğini belirtti. “Erken Erişim terimini, bunun oyuna gelen birçok yeni şeyin sadece başlangıcı olduğunu belirtmek için kullanıyoruz” diye ekledi. Orijinal Overwatch’ı değiştirme planı, yeni oynaması ücretsiz modele de uyuyor. Blizzard’ın yakın zamanda yayınladığı yol haritasına göre, daha büyük içerik güncellemeleri her dokuz haftada bir sezonluk olarak gelecek. Sezon 1, Sojourn ve Junker Queen’in yanı sıra yeni bir harita içerecek. Oyun 5v5 formatına dönüşecek ve çeşitli denge değişiklikleri getirecek. Söz verilen PvE hikaye modunun ise 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Overwatch 2 ile ilgili yeni haberler, geliştirici ve yayıncı Activision Blizzard’ın cinsel taciz ve istismar iddialarının yanı sıra sendikalaşma çabaları gibi çalkantılı bir süreçteyken ortaya çıkıyor. Microsoft kısa süre önce Activision Blizzard’ı satın aldıktan sonra sendikalaşmayı tanımayı kabul etmişti. Yeni haberlere göre ise hissedarlar CEO Bobby Kotick’in yönetim kurulunda kalması için oy kullandı. Birçok çalışanın istifa etmesi talebine rağmen CEO Bobby Kotick, 2023’e kadar görevde kalacak gibi görünüyor.Kaynak

1
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

X