Genel Haberler

PC için Xbox Game Pass’e Sürpriz Oyun.

Java, Bedrock ve Minecraft Dungeons, eksiksiz bir PC paketinde olacak.

Bu yılki Minecraft Live Mojang, Minecraft’ın bu Kasım ayında PC için Xbox Game Pass’e geleceğini duyurdu.

‘Minecraft PC paketi’, zindan tarama yan ürünü Minecraft Dungeons’ın yanı sıra blok oluşturma sanal alanının hem Java hem de Bedrock sürümlerini içerecek. Minecraft’ın PC’de zaten kendi başlatıcısı var, ancak Microsoft tüm oyunlarının tek bir abonelik şemsiyesi altında olmasını istiyor gibi görünüyor.

Hem Minecraft Bedrock hem de Minecraft Dungeons, Game Pass’in konsol sürümlerinde zaten mevcuttu, ancak bu yeni Minecraft PC paketi, Java sürümünün abonelik hizmetinde ilk kez kullanıma sunulacağı zaman olacak. İkisi arasındaki fark, basitçe söylemek gerekirse, Java modlama için daha iyidir, Bedrock ise platformlar arası oyun için daha iyidir. Mojang, Java ve Bedrock arasında platformlar arası oynamanın hala mümkün olmadığını açıkça belirtti.

Her iki versiyonun da tek bir yerde olması oldukça kullanışlıdır. Arkadaşlarla oynamak için hepinizin aynı sürümü kullanmanız gerekir ve daha önce ikisi tamamen değiştirilemezdi. Hala ayrı kalacaklar ancak Game Pass, sürümler arasında geçişi çok daha erişilebilir hale getirecek. Herhangi bir Minecraft oyununu oynamak için sadece bir yere gitmeniz gerekecek.

Mojang’ın ikonik bloklu sanal alanının Game Pass listesine katılmasıyla, Xbox’ın abonelik hizmeti, ayda 8 £ / 10 $ karşılığında çok sayıda oyuna erişimle daha iyi bir pazarlık haline gelmeye devam ediyor. Bu, Microsoft’un piyasaya çıktıkları günkü tüm birinci taraf oyunlarının yanı sıra düzenli yeni PC eklemelerini içerir . Paranın karşılığını fazlasıyla verdiği inkar edilemez ve sonsuza kadar popüler olan Minecraft’ın eklenmesiyle güçten güçlenmeye devam ediyor.

Kaynak

0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

X