Haberler

Pokemon Scarlet ve Violet İlk Üç Günde 10 Milyondan Fazla Satarak Nintendo Rekoru Kırdı

Pokemon Scarlet ve Violet piyasaya çıktıktan sonraki ilk üç gün içinde etkileyici bir şekilde 10 milyon birleşik birim satmanın yanı sıra, bu zaman dilimi içinde “herhangi bir Nintendo platformundaki herhangi bir yazılım için en yüksek küresel satış seviyesini” de oluşturdular .

Pokemon Scarlet ve Violet, 18 Kasım 2022’de dünya çapında piyasaya sürüldü ve Nintendo’nun bu satış rakamları, hem paketlenmiş hem de indirilebilir sürümleri içeriyor.

Efsanevi Pokemon serisindeki en yeni girişler, Pokemon Sword and Shield’dan sonra ana seri serisinin ikinci çıkışını işaret ediyor. Karşılaştırma için, Sword and Shield ilk haftalarında altı milyondan fazla birim sattı ve bu, o sırada en hızlı satan Switch unvanı için bir rekordu.

Switch, 2017’den beri Pokemon: Let’s Go, Pikachu! ve Let’s Go, Eevee!, Pokemon Brilliant Diamond ve Shining Pearl ve Pokemon Legends: Arceus oyunlarını yayınladı.

Bu satış rakamlarına, Pokemon Scarlet ve Violet’i rahatsız eden bazı göze batan teknik sorunlara rağmen ulaşıldı . Bununla birlikte, bu hataları çevreleyen oyun özel bir şey gibi görünüyor.

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR