Teknoloji

Esporun Tek Noktadan Merkezi Sistemi Scoutli İlk Yatırımını Aldı!

Yücel Arda Bayram, Güray Yavuz, Nazlı Özmen ve Umut Berk tarafından kurulan Scoutli, geçtiğimiz günlerde 7.42 milyon TL değerleme üzerinden yatırımını alarak oyunu başlattı.

Espor ile ilgili her şeyi tek bir platform içinde toplamayı hedefleyen Scoutli, espor organizasyonları için veri analitiği, scouting ve takım yönetimi hizmeti sunuyor.

Şimdilik League of Legends, VALORANT ve Wild Rift oyunlarını destekleyen bu sistem, PUBG ve CS üzerinede çalışmalarını sürdürüyor. Scoutli kurucularından Yücel Arda Bayram ile iletişime geçtik ve bir soru yönelttik.

Scoutli Nedir?

“Scoutli’nin aslında üç yönü var.

Espor organizasyonlarının yeni oyuncular keşfetmesini, oyuncularının verilerini takip etmesini, playbooklar oluşturmasını ve takımı uçtan uca tek bir platformda yönetmesini sağlayan bir platform.

Bunun yanında yayın ve prodüksiyon şirketleri için de içeriklerini ve yayınlarını daha etkileyici hale getirip, turnuvanın etkileşim ve dönüşüm oranlarını arttırmaya olanak sağlayan bir veri sağlayıcısı pozisyonunda.

Son olarak espor takipçileri ve oyuncular için espor ile alakalı bütün verileri bulabilecekleri, takımların scouting sürecine katkıda bulunabilecekleri, fantezi lig gibi oyunlarla da turnuva deneyimlerini katlayabilecekleri bir platform konumunda.”

Konuyu Arda Bey’in de açıkladığı gibi Scoutli 3 ana noktayada çok iyi parmak basıyor. Organizasyonların ve sahiplerinin, Şirketlerin, ve bizce en önemlisi oyuncuların ihtiyaçlarını veri merkezi olarak, üstelik neredeyse gerçek zamanlı olarak bir noktaya topluyor. E veri demek günümüz teknoloji dünyasında güç demek olduğunu biliyoruz. Bu yüzden “Gelecek Scoutli!” demekte bir sorun görmüyoruz.

Ayrıca bu müthiş ekip her kesimden insanı düşünerek coğrafi fiyatlandırmayı sistemsel olarak sunmasalar bile, team@scoutli.co adresi üzerinden iletişime geçerseniz bulunduğunuz bölgeye göre size özel indirimler sunabiliyorlar.

Aylık/Yıllık Fiyatlandırma:

Scoutli.co adresinden alınmıştır.

Ayrıca ücretsiz olarak deneyebiliyorsunuz. Eğer kullanımına karar verirseniz kesinlikle sizlere yıllık paketleri tavsiye ederiz. Çünkü 2 aylık indirim sağlıyorlar.

Yücel Arda Bayram, Güray Yavuz, Nazlı Özmen ve Umut Berkin kuruculuğunda ayrıca Oğuzhan Taşımaz, Batuhan Bozkan, Emirhan Akpınar ve Yusuf Çınar Özmen emeğiyle Scoutli!

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR