Haberler

PUBG Mobile, Next Star programı için 100 milyon dolar karşılığında içerik oluşturucuları işe alıyor

Tencent, PUBG Mobile içerik oluşturucuları için yeni bir programa 100 milyon dolar yatırım yapıyor. İşe alım sürecini başlatan Next Star programı, içerik oluşturuculara özel erişim, paketler ve daha birçok avantaj sağlıyor.

Program YouTube, TikTok, Twitch veya diğer sosyal medya hesaplarında 50.000’den fazla takipçisi olan herkese açıktır. Bunun yanı sıra, programın resmi web sitesinde yaratıcıların “profesyonel, tutkulu ve çalışkan” olması gerektiği belirtiliyor.

Bu gereksinimleri karşılıyorsanız, Next Star programı için başvuruyu Google Formlar aracılığıyla doldurabilirsiniz. İçerik oluşturucuların sosyal ağları, bölgeleri ve konuştukları diller hakkında ayrıntılı bilgi vermeleri gerekecek.

İçerik oluşturucular, bu programa kabul edilirlerse çeşitli avantajlardan yararlanabilecekler. Buna içerik oluşturucu geliştirme için “özel eğitim”, bir tazminat paketi ve battle royale oyununun yeni sürümlerine erken erişim dahil olacak. İçerik oluşturucular ayrıca profesyonel oyuncularla özel turnuvalara katılma şansı da elde edebilir.

Tencent, 100 milyon dolarlık ödül havuzunun tam olarak nasıl dağıtılacağını açıklamadı. Programın SSS sayfası, içerik oluşturucuların programa kabul edildikten sonra ücretle ilgili ayrıntıları alacaklarını söylüyor. İçerik oluşturucular ayrıca ücretli oyun içi öğelere de erişebilecekler.
Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR