Haberler

Stalker 2: Heart Of Chornobyl, 2023’e ertelendi

GSC Game World, anavatanı Ukrayna’da devam eden çatışmaya rağmen, Xbox ve Bethesda Showcase’in sonunda Stalker 2: Heart of Chornobyl için bir güncelleme sunarak oyunun 2023’e ertelendiğini doğruladı.

Kısa fragman, oyunun başlangıç hikayesini anlatıyor ve gece yarısı karanlık bir yolda ilerleyen bir askeri kamyonu gösteriyor. Bir seslendirme, 1986’daki çöküşünden sonra gerçek dünyadaki Chornobyl elektrik santralinin çevresine kurulan ve Yabancılaşma Bölgesi olarak da bilinen “bölge”den birçok kez bahsediyor.

Fragman, kamyonun koyu kırmızı bir gökyüzü altında gizemli paranormal bir fırtınayla karşılaşmasıyla devam ediyor ve bir kişinin yükselen taş parçalarından oluşan bir monolitin önünde durmasıyla bitiyor.

Stalker 2: Heart of Chornobyl PC, Xbox Series X|S için 2023’te piyasaya sürülecek. Oyun, lansman gününde Xbox Game Pass’te de mevcut olacak.

Oyun ilk olarak Aralık 2022 için planlanmıştı ancak Rusya- Ukrayna savaşı sebebiyle şimdi 2023’te ileri bir tarihe ertelendi.
Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR