E-SPOR Haberler MOBA

Valve, Doğu Avrupa Dota Pro Circuit’in Stockholm Major için çevrimiçi elemelere ev sahipliği yapacağını duyurdu

Valve, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle Şubat ayında süresiz olarak ertelendikten sonra Doğu Avrupa’nın Dota Pro Circuit’inde Dota 2 ekipleri için bir son dakika Bahar Turu düzenlemek için Beyond the Summit ile ortaklık kurduğunu resmen doğruladı. Ancak tam bir sezon olmayacak.

Valve’a göre EEU DPC bölgesi, Mayıs ayında hangi üç takımın ESL One Stockholm Major’a davet edileceğine karar vermek için hızlandırılmış bir dizi bölgesel, çevrimiçi elemelere ev sahipliği yapacak. Bu elemelere 27 Nisan’dan itibaren BTS ev sahipliği yapacak.

11 Mart’ta güncellenmiş bir açıklamada Valve, “Doğu Avrupa DPC liginin öngörülebilir gelecekte öngörüldüğü gibi gerçekleşmesinin bir yolunu görmediğini” belirtti. Aynı zamanda, EEU Bahar Turu yarışmalarından sorumlu orijinal turnuva organizatörü Epic Esports Events, daha önce Dota 2 barındırma ve üretim haklarından feragat etti, böylece Valve bir şeylerin olabileceğinden emin olmak için diğer seçenekleri araştırabilirdi.

Bu, Valve’ın, Kış Turu Major’ının COVID ve seyahat endişeleri nedeniyle iptal edilmesinden sonra, bu sefer şahsen bir Major olmasını sağlama girişimidir. Onu çevrimiçi Bölgesel Finaller ile değiştirme çabaları, karışık taraftar tepkisi ile karşılandı.

Beyond the Summit, format ve program hakkında yakın gelecekte daha fazla ayrıntı yayınlayacak, ancak şimdilik hayranlar Team Spirit’i ve EEU’daki diğer en iyi takımları 27 Nisan’da tekrar sahnede görmeyi dört gözle bekleyebilirler. Stockholm Major planlandı ve turnuva 12-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR