Haberler

Xbox Cloud Gaming, yakın zamanda oyun kütüphanenizi de destekleyecek

Microsoft, bu yılın sonlarında Xbox Cloud Gaming hizmetine çok daha fazla oyun getirmeyi planlıyor ve Xbox Game Pass Ultimate abonelerinin kendi oyun kütüphanelerindeki oyunlardan bazılarını da cloud aracılığıyla oynamalarına izin vermesi bekleniyor.

Bu genişleme, Xbox Cloud Gaming’i çok daha değerli kılacak ve hizmeti potansiyel olarak binlerce oyuna daha açacak. Microsoft “istediğiniz oyunları seçin” diyor, bu nedenle her Xbox oyunu Cloud Gaming’te mevcut olmayacak. Ancak şirketin amacı, hizmetin genişlemesiyle kütüphanenizde sahip olduğunuz oyunların çoğunu kapsayacak gibi görünüyor.

Microsoft, başlangıçta Xbox Cloud Gaming hizmetini 2020’de tam bir oyun kütüphanesine genişletme sözü vermişti, ancak bu asla olmadı.

Cloud Gaming’in oyunlarını Game Pass oyunlarının ötesine genişletmek, Microsoft’un bu hafta daha da ileri götüreceği daha geniş Xbox Everywhere girişiminin bir parçasıdır. Xbox Cloud Gaming dün itibariyle Arjantin ve Yeni Zelanda’ya da geldi ve bu ayın sonunda Samsung’un 2022 akıllı TV’lerinde bir Xbox TV uygulaması görünecek. Microsoft ayrıca Project Moorcroft’un E3 benzeri oyun demolarını yakında Xbox Game Pass’e getirme planlarını detaylandırıyor.

Umarız bu hizmeti en kısa zamanda ülkemize getirirler.Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR