Haberler

Yeni NA VCT LCQ braketi, ilk 2 tur için tek eleme formatına sahip olacak

Bir Riot Games temsilcisi VLR.gg’ye, VCT Kuzey Amerika Son Şans Elemeleri için braketin, hem play-in turu hem de üst braketin ilk turu için tekli eleme formatına değiştirildiğini söyledi.

VLR.gg’ye göre, takımlar üst grup yarı finallerine ulaştığında, kalanlar için çift eleme durumuna geri dönecek. Ancak maç programı planlandığı gibi devam ederse, yarışan 10 takımdan altısı çevrimdışı bir LAN etkinliğinin ilk gününde evlerine gönderilecek.

Katılan takımların çoğu için bu etkinlik, bu ilk VALORANT Şampiyonlar Turu devresindeki son rekabetçi gezilerini temsil edecek ve oyuncuların birçoğu bildirilen bu değişiklikten memnun değil. 100 Thieves kampından Hiko, Twitter’da braketin hayranı olmadığını söylerken, nitr0 bir adım daha ileri giderek “Hiçbir LAN ne olursa olsun tek elemeli olmamalı” dedi. Cloud9’un vanity ve leaf gibi diğer oyuncular da memnuniyetsizliklerini tweetledi.

İki Oceanic takımını, ORDER ve Chiefs’i temsil eden Avustralyalı oyuncular özellikle üzgün. ORDER koçu Oliver “DickStacy” Tierney, ekiplerin potansiyel olarak LAN’da bo3 olan tek bir seride rekabet edebilmek için 16 saat uçmaları ve 21 gün karantinaya girmeleri gerektiğini aktardı.

Etkinliğin 12 Ekim’den itibaren LAN’da oynanması planlanıyor.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR