Haberler

Arcane, LoL’ün Spotify’daki dinlenmelerini uçurdu.

League of Legends’ın 2021 Spotify’daki dinlenmeleri, League Charts’a göre Kasım ve Aralık aylarında muazzam bir artış yaşadı. Riot Games ve Netflix’in Arcane dizisi de sorumluluk payına sahip.

Ocak-Ekim ayları arasında 65 milyon ile 99 milyon arasında değişen aylık dinlenme sayıları varken, yılın son iki ayı, LoL Listelerinin verilerine göre yılın geri kalanına göre radikal bir gelişme gösterdi. Aylık dinlenme sayısı, Ekim’deki 92 milyondan, LoL’den ilham alan animasyon dizisi Arcane’nin yayınlandığı Kasım ayında 221 milyona yükseldi.

Aralık ayı, sadece bir ay içinde 100 milyon artarak ve toplamda 327 milyon ile bitirerek en yüksek dinlenme hacmine sahipti. Aktivite açısından en yüksek aylar olan Kasım ve Aralık, gösterinin ilk sezonunun zaman aralığını da belirledi.

League için en çok dinlenen şarkılar, Arcane’nin bu büyük büyümeden sorumlu olduğu fikrini pekiştiriyor. Arcane’nin başlık şarkısı olan “Enemy”, toplam 207.103.321 çalma ile şu anki en popüler şarkıda yer alıyor. “Playground” ve “Get Jinxed” gibi dizide yer alan diğer şarkılar da hesabın en çok çalınan şarkıları arasında yer aldı.

Buna ek olarak, Arcane film müziği SpotifyCharts’a göre Spotify’ın En İyi Global albümlerinde tur atıyor ve art arda altı hafta boyunca dünya çapında en popüler albümler arasında yer alarak 25 Kasım’dan bu yana listeye giriyor.

League için dinlenme sayısındaki artış, Arcane’in büyümesinin ve sürekli popülaritesinin yanı sıra Riot’un müziğe yaptığı genel yatırımın bir kanıtıdır.

Kaynak

0
0
0
0
0
9
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish