Teknoloji

Windows 11 2022 Güncellemesindeki Tüm Yeni Oyun Özellikleri

PC oyuncuları için bir avuç yeni özellik sunan Windows 11 2022 güncellemesi şu anda kullanıma sunuldu. En büyük ekleme, Xbox Game Bar için yapılan yeni Görev Çubuğu güncellemesinin yanı sıra pencereli oyun modları için optimizasyon ve HDR kalibrasyonu için yeni seçenekler oldu.

Windows 11

Görev çubuğu, Xbox Game Bar’ı daha denetleyici dostu hale getiren ve en son oynanan oyunlara veya başlatıcılara kolay erişim sağlayan yeni bir güncelleme özelliğidir. Yeni menüye, oyun kumandasındaki Xbox düğmesine basarak erişebilirsiniz.

Güncelleme ayrıca oyuncular için bazı grafik iyileştirmeler de sunuyor. DirectX 10 ve 11 çalıştıran pencereli oyunlar, daha önce yalnızca tam ekranda kullanılabilen ve “önemli ölçüde iyileştirilmiş görüntü gecikmesi, Otomatik HDR ve değişken yenileme hızı (VRR)” özelliğine sahip bir özellikten yararlanacak.

HDR özellikli ekranlara sahip oyuncular, HDR ekranların “renk doğruluğunu ve tutarlılığını iyileştirmek” için tasarlanmış yeni bir HDR Kalibrasyon uygulamasıyla teknolojilerinden daha fazlasını elde edebilecekler.

Bunlar yeni güncellemedeki en büyük değişiklikler olsa da, Xbox ayrıca Otomatik HDR desteği, DirectX12 Ultimate geliştirmeleri ve DirectStorage için daha geniş destek gibi oyun özelliklerinde bir dizi küçük iyileştirmeye işaret ediyor. Yayınlanan son Windows 11 güncellemesinin daha geniş detaylarına göz atmak isterseniz, resmi Microsoft websitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Xbox Live Gold: Eylül ayı ücretsiz oyunları açıklandı
League of Legends, Valorant ve diğer Riot Games oyunları bu Kış Xbox Game Pass’e Geliyor!

Kaynak

0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish