Haberler Spor

Cricket 22 Seks Skandalı Nedeniyle Ertelendi

Geliştirici Big Ant, sporcunun karıştığı bir seks skandalının ardından Cricket 22’yi oyunun kapak yıldızlarından birini değiştirmek için erteledi.

Kotaku tarafından bildirildiği üzere, spor oyunu geliştiricisi, bu yılki kriket oyununun kapağına Avustralyalı Kriketçi Tim Paine’i dahil etmeye karar vermişti, ancak bir seks skandalının ortaya çıkmasının ardından, oyuncuyu kapaktan kaldırma kararı aldı. Avustralyalı oyuncunun, eski bir kadın meslektaşına “ahlaksız mesajlar” ve cinsel organlarının bir resmini gönderdigi bildiriliyor.

Big Ant, bu haftanın başlarında Twitter’a, oyunu 25 Kasım’dan 2 Aralık’a ertelediğini doğrulayan bir açıklama yaptı.

Paine ile eski kadın meslektaşı arasındaki olayın 2017 yılında tekrar yaşandığı bildiriliyor. 2018 yılında yapılan bir soruşturmanın ardından Paine, kriket otoritesi Cricket Tasmania tarafından görevi kötüye kullanmaktan aklandı. Paine geçen hafta Avustralya erkek kriket takımının kaptanlığından istifa etti.

BBC’ye göre, Paine daha sonra, “Her ne kadar aklanmış olsam da, o zaman bu olaydan derinden pişmanlık duydum ve bugün hala pişmanım” dedi. Paine artık takımın kaptanlığını yapmasa da, Aralık ayında İngiltere’ye karşı takımın yaklaşan Ashes test serisinde oynamaya hazırlanıyor.

Oyunun gecikmesinin açıklanmasının ardından Big Ant, Avustralyalı kriket yıldızı Pat Cummins’in kapaktaki Paine’in yerini alacağını doğruladı. Cummins, zaten kapak için ayarlanmış olan Avustralyalı kadın takım kaptanı Meg Lanning ile birlikte katılacak.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR