E-SPOR Haberler Nişancı(FPS-TPS)

ESL, bölgesel ligler, global LAN finalleri ve daha fazlası için CS:GO kadın sahnesini planlıyor!

Dünyanın en büyük espor turnuvası organizatörlerinden biri olan ESL, bugün yeni #GGFORALL girişimini duyurdu. Bu girişim, çevrimiçi bölgesel liglerin çevrimdışı bir LAN finaline gitmesinin yanı sıra yeni bir kadın topluluğu ve yetenek geliştirme programı ile kadınların CS:GO sahnesine istikrar ve destek sağlamayı amaçlıyor.

#GGFORALL girişiminin temeli 2022 CS:GO Kadınlar Pisti’dir. Bu turda 500.000$ para ödülü, hem Avrupa hem de Kuzey Amerika takımları için çevrimiçi bölgesel ligler ve DreamHack Dallas ve DreamHack Winter’da (Haziran başı ve Kasım sonu) iki Global Lig Finali yer alıyor.

Temmuz ayında DreamHack Valencia gibi çeşitli bağımsız etkinliklerde, kadınlara özel ESEA Nakit Kupalarında ve daha küçük çevrimiçi turnuvalarda kadın takımları için ek yarışmalar da eklenecek.

ESL, ana tartışma noktalarından birinin, kadınlar yarışının kazananlarının ESL Pro Tour’a nasıl entegre edileceği olacağını söylüyor.

#GGFORALL girişimi, kadınların VALORANT sahnesini büyütmek ve sürdürmek için Riot Games tarafından başlatılan ve yürütülen GameChangers programını anımsatıyor. Benzer bir şekilde, ESL sadece daha fazla altyapı sağlamayı değil, aynı zamanda büyümeyi teşvik eden toksisite veya taciz içermeyen bir ortam sağlamayı da hedefliyor.

NA ve AB kadınlar liginin ilk bölümü Mart ayında başlayacak ve Mayıs ayına kadar sürecek. Haziran başında DreamHack Dallas’ta ilk lig finaline gidilecek.

Kaynak

0
0
0
0
0
1
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish