E-SPOR Haberler MOBA

FPX, 2022 LoL Lig kadrosunu Lwx etrafında oluşturuyor

FunPlus Phoenix, Worlds 2021’de hayal kırıklığı yaratan bir grup aşaması çıkışının ardından Lin “Lwx” Wei-Xiang etrafında bir kadro oluşturarak League of Legends kadrosunu bugün tamamladı.

Çinli LPL ekibi, orijinal kadrosundan yalnızca Lwx’i tuttu. Yeni eklenenler arasında üst koridor oyuncusu Ping “xiaolaohu” Xiao-Hu, ormancı Yang “Beichuan” Ling, orta koridor oyuncusu Kim “Gori” Tae-woo, ADC Luo “jiang” Bai-Jiang, Support Fu “Hang” Ming-Hang’ ve bir diğer support oyuncusu Dang “Lele” Bo-Lin var.

2019 dünya şampiyonu FPX, bu yıl LPL İlkbahar ve Yaz Bölümlerinde ikinci olduklarında mükemmel bir performans sergilediler. Yine de Worlds 2021 performansları o kadar elverişli değildi. Turnuvanın favorisi olmalarına rağmen grup aşamasında elendiler.

Nuguri ve Lwx hariç tüm eski FPX oyuncuları yeni evler buldu. LPL ekibi, akademi ekibi FunPlus Phoenix Blaze’den oyuncu xiaolaohu, Beichuan ve jiang’ı terfi ettirdi ve onları ana kadroya getirdi.

Gori, FPX için kağıt üzerindeki en büyük isim olmalı. LCK’nin Nongshim RedForce’undan ayrıldıktan sonra bu sefer LPL’ye dönüyor. Nongshim Redforce’a katılmadan önce Gori, SK Telecom T1, EDward Gaming ve diğerleri için oynadıktan sonra itibar kazandı.

FunPlus Phoenix’in akademiden oyuncuları ana kadroya getirme geçmişi var, ancak genç takımın FPX’in 2019’daki başarısını tekrarlamak istiyorlarsa doldurması gereken büyük boşluklar var.

LPL Spring Split 2022, Ocak 2022’de başlıyor.

Kaynak

0
0
0
0
0
23
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish