Haberler

Görünmez kulaklıklar CES 2022’nin en havalı numarası olabilir!

Başsız 3D ses.

CES 2022, Omicron’un gölgesi altında olabilir, ancak dünyanın en büyük teknoloji şovunda hala bazı harika oyuncaklar var – görünmez kulaklıklar gibi.

Soundbar benzeri bir cihazdan ultrasonik dalgalar yayarak mekansal 3D sesi yeniden yaratmayı amaçlayan Noveto N1’in kancası budur.

Ama neden normal bir ses çubuğu veya kulaklık üzerinden bunun primini ödeyesiniz? Ultrasonik dalgalar kullanılarak sadece dinleyici müziği duyabilir. Şirkete göre, temelde herhangi bir donanım takmadan kulaklık benzeri bir deneyim yaratıyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde 800$’a ilk çeyrekte satışa sunulan Kickstarter destekli Noveto N1’in ilk kez CES 2022’de basılacağı gösterildi. Bazı raporlara göre, N1’in sesinin sadece yüzde 10’u 1 metreden daha öteden duyulabiliyor. Bu, öndeki kullanıcı tam mekansal 3D ses deneyimi yaşarken, odadaki diğer herkesin yalnızca hafif fısıltıları duyması gerektiği anlamına gelir.

Noveto’nun teknolojisi, kullanıcının baktığı yöne bağlı olarak sesin konumunu değiştiren hareket sensörlerini de içerir. Örneğin, video oyunlarında 3D sesin ne kadar hassas olduğu henüz bilinmiyor.

N1 ayrıca Amazon Alexa entegrasyonu ile birlikte gelir – Google Asistan desteği henüz açıklanmamıştır – ve kişisel profillere dayalı öneriler sunmak için yüz tanıma özelliğini kullanır.

Kullanıcılar kendi ses cihazlarını 3,5 mm jak aracılığıyla N1’e bağlayabilirler. Bir USB-C bağlantı noktası, BlueTooth ve Wi-Fi desteği, gizlilik için mikrofonun sesini kapatma (veya sadece Alexa’yı sessiz tutmak için) vardır. N1, bir Android ve iOS uygulaması aracılığıyla da kontrol edilebilir.

N1’in modern kulaklıklarda bulunan uzamsal deneyimi mi yoksa PlayStation 5 gibi konsollarda bulunan 3D sesi mi kopyalayacağını görmek büyüleyici olacak.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR