Haberler

KRÜ Esports, Fnatic’i VALORANT Champions çeyrek finalinde evine gönderdi

KRÜ Esports için, VALORANT Champions çeyrek finallerinde Fnatic’i yendiler ve bir sonraki turda Gambit Esports ile karşılaşacaklar

Fnaitc, Cloud9 Blue’yu ve Visionn Strikers’ı yendikten sonra seri kaybetmeden D Grubu’nda ilk sırayı aldı. KRÜ, Grup B’de FURIA’ya karşı bir galibiyet ve Sentinels’e karşı bir başka inanılmaz zaferle ikinci sırayı kazanmayı başarmadan önce Team Liquid’e karşı ilk maçlarını kaybettiği için grup oyununda biraz daha zor anlar yaşadı.

Takımlar çeyrek final maçlarına KRÜ’nün harita seçimi Haven’da başladı. Fnatic hücumda ilk iki raundu kazandı, ancak KRÜ onları üçüncü rauntta durdurdu. Klaus, oyunu bağlamak için dördüncü turda etkileyici bir dörtlü öldürme sağladı ve iyi bir ölçü için beşinci turu kazandılar. Ancak Fnatic ilk yarının geri kalanını domine etti ve 8-4’lük bir skor elde etti.

Fnatic tabanca turunu tekrar kazandı, ancak KRÜ 14 ve 15. turları kazandı. Fnatic, Spike’ı etkisiz hale getirerek bir sonraki turu kazandı, ancak Güney Amerika takımı yarının geri kalanını domine etti. Keznit 17. rauntta 1 e 2 lik bir clutch kazandı ve takımı sonraki iki raundu kazanarak geri dönüşlerine devam etti.

KRÜ uzatmaların ilk raundunu kazandı, ancak Fnatic 26. raundu kazanarak hayatta kaldı. Daha sonra KRÜ son iki raundu kazandı ve seride 1-0 öne geçti.

Icebox’taki ikinci harita, Fnatic’in harita seçimiydi ve bunun iyi bir nedeni vardı. İlk yarıda kesinlikle KRÜ’ye domine ettiler ve yarıyı 10-2’lik bir skorla bitirdiler. Keznit üçüncü turda bir ace elde etti, bu takımı için yarının en önemli olayıydı.

Fnatic, ikinci yarıda tabanca turunu kazanarak hücumlarına devam etti. KRÜ nihayet 14 ve 15. turlarda art arda turları kazandı, ancak Fnatic onları 16. turda Spike’ı etkisiz hale getirerek durdurdu. KRÜ, Fnatic’in seriyi Split’te üçüncü haritaya götürmek için 19. turu kazanmasından önce 2-0’lık bir süpürme umudunu sürdürmek için sonraki iki raundu kazandı.

KRÜ ilk yarıda mükemmel bir savunma yaptı ve Fnatic’i haritanın her parçası için dişleriyle tırnağıyla savaşmaya zorladı. KRÜ istikrarlı bir liderliği korudu ve yarıyı 7-5 bitirdi. Hücumda daha başarılı oldular ve ikinci yarının ilk üç turunu kazanarak 10-5 öne geçtiler.

Fnatic, 16. turda Spike’ı etkisiz hale getirerek kanamayı durdurdu, ancak KRÜ sonraki iki raundu kazandı ve yarı final görünümünden bir tur uzaktaydı. Fnatic karşı koydu ve Spike’ı etkisiz hale getirerek 19. ve 20. raundu kazandı, ancak KRÜ’nün onların geri gelmesine izin vermek gibi bir niyeti yoktu. 21. turda B site’a zorla girdiler ve her oyuncu hala hayattayken spike kurdular. Fnatic siteyi geri alamadı ve sonunda Güney Amerika ekibi tarafından eve gönderildi.

KRÜ, yarı finalde Gambit Esports ile 11 Aralık’ta saat 14:00’te karşılaşacak.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR