E-SPOR Haberler MOBA

Lee Sin, 2021 Dünya Şampiyonası’nda yüzde 98.7’lik bir seçim/yasaklama yüzdesine sahip.

2021 League of Legends Dünya Şampiyonası, turnuva geçtikçe bir sürü şampiyonun metaya girip çıktığını gördü. Ancak diğerleri arasında bir şampiyon ayakta kaldı: Lee Sin.

Popüler Lig e-spor istatistikleri web sitesi Oracle’s Elixir’e göre, Blind Monk, etkinlikteki tüm oyunlarda yüzde 98,7’lik bir seçim yasağı yüzdesi ile çoğu takım için öncelikli seçim oldu.

Lee Sin, Worlds’de 36 kez oynadı ve onu Miss Fortune’dan sonra en çok oynanan ikinci şampiyon yaptı. Takımlar tarafından tüm zamanın yüzde 52,6’sında yasaklandı ve aynı zamanda turnuvada oynanan tüm şampiyonlar arasında en çok öldüren ikinci ve en çok asist yapan şampiyon oldu.

Lee Sin ayrıca Worlds’de iyi bir kazanma oranına sahip ve oyunlarının yüzde 58’inde zaferi evine götürüyor. Yüzde 73,7’lik etkileyici bir öldürme katılım yüzdesine sahip olduğu için turnuvadaki en aktif ormancılardan biri.

Çok fazla hasar vermeyebilir, ancak yenetek seti ona dünyanın yıldız ormancılarının elinde sınırsız miktarda oyun kurma potansiyeli veriyor. Örneğin, DWG KIA’nın süperstar ormancısı Canyon, Worlds 2021’de Lee Sin’de beş maç boyunca yenilmedi.

Sonuç olarak, Lee Sin, Worlds’deki birçok takım için bir tehdit oldu ve 6 Kasım Cumartesi günü EDG ve DWG KIA finalde karşı karşıya geldiğinde sıkça görebileceğimiz bir seçim olabilir.

Kaynak

0
0
0
0
0
22
0

Bir cevap yazın

X