Haberler

LoL’ün yeni şampiyonu Zeri ve VALORANT’ın yeni ajanı Neon aynı seslendirme sanatçısına sahip!

League of Legends ve VALORANT hayranları yakın zamanda kendi oyunları için yepyeni karakterlere kavuştular; Zeri, Sihirdar Vadisi’ne atılıyor ve Neon bu ay ajan kadrosuna giriyor. Bununla birlikte birçok insan, aynı seslendirme sanatçısının her iki karakteri de seslendirmesi de dahil olmak üzere, tesadüfe çok daha az benzeyen bir avuç benzerlik fark etti.

Tasarım açısından, hem Neon hem de Zeri, ikiz kuyruklu bir saç modeli ile parlak neon renklerle kaplı. Daha da önemlisi, bu iki karakter aynı sesi paylaşıyor. Filipinli yetenekli bir seslendirme sanatçısı olan Vanille Velasquez, her iki rol için de seçmelere katıldıktan sonra iki karakter içinde kendisinin seçildiğini doğruladı.

Velasquez sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Bana sadece bir değil, iki büyük oyunu için seçmelere katıldığımı ilk söylediklerinde yaşadığım saf heyecan hakkında hiçbir fikriniz yok” dedi. “Oyunlarınızın küçük bir parçası olmam için bana güvendiğiniz için Riot’a teşekkür etmeye devam edeceğim. Umarım Zeri & Neon’u gururlandırırım.”

Zeri’nin şampiyon fragmanında, insanlar onun yetenek setinin ve güçlerinin elektrik tabanlı olduğunu fark ettiler. Videonun animasyonlu bölümlerinde de parmak uçlarından şimşek çakıyor gibi görünüyor.

Genel olarak, yetenekleri ve güçleri şaşırtıcı bir şekilde VALORANT’ta tamamen farklı bir dünyada bulunan Neon’a benziyordu. Neon’un birinci şahıs nişancı oyunundaki yetenek listesinde, oyundaki başka hiçbir ajanın yapamayacağı bir sürat koşusu, kayma ve parmak uçlarından şimşekler çaktığı bir ulti yeteneği var.

VALORANT teknik olarak gerçek dünyaya dayanmaktadır, bu nedenle Neon resmi olarak Filipinler’dendir. Zeri ise Zaun’un Runeterra’daki kurgusal dünyasından geliyor. Yine de insanlar, bunun League ve VALORANT evrenleri arasında olası bir geçişin başlangıcı olup olmadığını merak etmekten kendilerini alamıyorlar. Bu ilk kez olmayacaktı, çünkü bu dünyalar RiotX Arcane etkinliğinin görsel romanı sırasında Jett, Killjoy, Phoenix ve Yoru gibi karakterlerin hepsi Piltover’a ışınlanırken görüldü.

Bu benzerliklerin daha derin bir anlamı olsun ya da olmasın, kesin olan bir şey var: Zeri ve Neon, yayınlandığında hayran kitlesine biraz enerji enjekte etmeye hazırlanıyor.

Kaynak

0
0
0
0
0
37
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish