Genel Haberler Oyun-İş Dünyası

Microsoft, anlaşmalardan sonra CoD ve diğer Activison oyunlarının PS’te kalmasını istiyor!

Microsoft başkanı ve başkan yardımcısı Brad Smith, bugün yayınlanan uzun bir blog yazısında, şirketin Call of Duty gibi popüler Activision Blizzard oyunlarını yalnızca Xbox konsollarına özel hale getirebileceği konusundaki endişelerini dile getirdi.

Smith, Microsoft’un bu oyunların “anlaşmanın ötesinde ve gelecekte” PlayStation’da kullanıma sunulacağını “Sony’ye adadığını” söyledi.

Gönderide Smith, Microsoft’un Activision Blizzard oyunlarının Switch gibi Nintendo platformlarında yayınlanmasını sağlamak için benzer adımlar atmakla “ilgilendiğini” de söyledi.

Gönderi, özellikle “popüler” başlıkların birden fazla platformda desteklenmeye devam edeceğini belirtiyor. Microsoft’un Activision Blizzard’ın sahipliğini almasıyla, gelecekte Xbox ve/veya PC’ye özel en az bir Activision Blizzard oyunu çıkması muhtemel. Ancak bugünkü yazının ifadesi, CoD, Overwatch, Diablo ve potansiyel olarak diğerleri gibi franchise’ların önümüzdeki yıllarda çoklu platform olarak kalabileceğini ima ediyor.

Gönderinin geri kalanı, Smith’in şirketin yakında Xbox mağazasında uygulamaya başlayacağını söylediği Microsoft uygulama mağazasındaki değişiklikleri özetliyor. Xbox mağazasında oyun yayınlamak isteyen Xbox/Microsoft’a ait olmayan geliştiriciler herhangi bir engel olmadan bunu yapabilir.

Kaynak

0
0
0
0
0
24
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish