Haberler Teknoloji

Microsoft Flight Simulator hayranlarına, tümü Xbox ile uyumlu 3 yeni controller geliyor!

Xbox Series X’te Microsoft Flight Simulator hayranları yakında aralarından seçim yapabilecekleri üç yeni kontrol kumandasına sahip olacak. Haziran ayında açıklanan Turtle Beach’e ek olarak, hem Thrustmaster hem de Honeycomb Aeronautical, hafta sonu Xbox uyumlu yeni uçuş kontrol setleri ortaya çıkardı. Duyurular, San Diego’daki Flight Sim Expo 2021 sırasında yapıldı.

FSElite’ye göre, Thrustmaster çözümü TCA Boeing Yoke Pack olarak adlandırılacak ve Boeing 787 Dreamliner’da bulunan kontrollerin bir kopyası olacak. Tamamen metal bir iç yapıya sahip bağımsız bir boyunduruk ve ayrıca ayrı bir gaz pedalı içerecek. Her ikisi de aynı kutuda paketlenecek ve her ikisi de Windows PC ve Xbox Series X ile uyumlu olacak. Fiyatlandırma hakkında bilgi verilmedi. 9 Kasım’daki resmi duyuruda detaylar verilecek.

Özellikle, bu daha önce piyasaya sürülen TCA Airbus Sidestick sistemi de dahil olmak üzere, üst düzey el ve gaz pedalı (HOTAS) kurulumlarıyla tanınan Thrustmaster tarafından şimdiye kadar yapılmış ilk kontrol setidir. Boeing lisansının eklenmesi, Fransız sermayeli şirketin artık dünyanın en büyük uçak üreticilerinin ikisi ile özel bir ilişkisi olduğu anlamına geliyor. Bir Thrustmaster temsilcisiyle yapılan röportajın tamamını YouTube’da izleyebilirsiniz.

Honeycomb, saygın Alpha Flight Controls, entegre bir set ve düğme kutusu için bir revizyon duyurdu. Alpha Flight Controls XPC olarak adlandırılan bu yeni cihaz, hem Xbox Series X hem de Windows PC ile uyumlu olacak. Bir haber bülteninde üretici, orijinal modelde bulunan birçok özelliğin yanı sıra “hassasiyeti artırmak için çözünürlükte 4 kat artış” ve yeni bir yaylı kontak anahtarı içereceğini söyledi.

Honeycomb ayrıca, kullanıcıların Bravo Throttle Quadrant ve Charlie Rudder Pedallarını Xbox Series X’e bağlamalarına olanak tanıyan Xbox Hub’ı da piyasaya sürecek. Xbox Hub, Logitech Flight Rudder Pedals ve Flight Throttle Quadrant ile de uyumlu olacak.

Alpha Flight Controls XPC, 299,99 ABD Doları, Xbox Hub ise 29,99 ABD Dolarına mal olacak. Ön siparişler önümüzdeki birkaç ay içinde başlayacak ve teslimatın 2022’nin başında gerçekleşmesi bekleniyor.

Son olarak, Threshold tarafından bildirildiği üzere Turtle Beach, VelocityOne Uçuş Kontrol Sisteminin beklenen fiyatını 349,99 dolardan 379,99 dolara yükselttiğini belirtti. Setin ortasında entegre, kullanıcı tarafından yapılandırılabilen bir ekran paneline sahip olacak. Ayrıca, durum ışıkları için, kullanıcıların bir bakışta sahip oldukları bilgileri özel olarak uyarlamalarına olanak tanıyan çıkarılabilir bir kaplama da olacak.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR