Genel Haberler Oyun-İş Dünyası

Microsoft “Milyarlarca” Oyuncuya Ulaşmak İsterken PC Game Pass Yeni Bölgelere Genişliyor

PC Game Pass, en son küresel genişlemesinde Güneydoğu Asya’ya geliyor.

Microsoft’un “dünyadaki herkese oyun zevkini ve topluluğunu getirme” çabasının bir parçası olarak dünyanın daha da fazla yerine geliyor.

Game Pass’in ön izlemesi Endonezya, Malezya, Filipinler, Tayland ve Vietnam’daki oyuncular için kullanıma sunuldu. Bu, diğer bölgelerde zaten mevcut olan PC Game Pass’in aynı sürümüdür, böylece üyeler aynı avantajları bekleyebilir. Bu, büyüyen bir oyun kütüphanesine, ilk gün başlatılan tüm Xbox Game Studios’a ve EA Play kütüphanesinden oyunlara erişimi içerir.

Xbox Game Studios’a ve EA Play kütüphanesinden oyunlara erişim sağlıyor.

Microsoft, “Bu, bölgedeki PC Game Pass’e erişim sağlamanın ilk adımı olduğundan, katılımcılar geri bildirimlerini test edebilir ve paylaşabilir, böylece hizmet genelinde iyileştirmeler yapabiliriz.” dedi.

Test döneminden sonra ve işlerin plana gittiğini varsayarsak, Microsoft PC Game Pass’i bu yıl içinde bu ülkelerde resmi olarak başlatacağını söyledi.

PC Game Pass, Xbox Game Pass’in daha önce PC için Xbox Game Pass olarak bilinen PC sürümüdür. Program, 2017’de Xbox Game Pass’in çıkışının ardından 2019’da başlatıldı.

“Xbox’ta misyonumuz basittir, oyun zevkini ve topluluğunu gezegendeki herkese ulaştırmak. Güneydoğu Asya’daki yeni ülkelere getirmek, milyarlarca oyuncuya ulaşmak için çabalarken bunu nasıl başaracağımız konusunda önemli bir parça.” dedi.

Game Pass’te bulunan oyunlardan bazıları Halo Infinite, Minecraft, Forza Horizon 5, Age of Empires IV, Sea of Thieves ve Microsoft Flight Simulator’dur ve bu sadece Xbox’ın oyunlarıdır.

PC Game Pass eskiden PC için Xbox Game Pass olarak biliniyordu. Microsoft, Xbox’a ihtiyaç duyacaklarını düşünen bazı kitle üyelerinin kafasını karıştırdığı için adı değiştirdi. Microsoft, hiçbir zaman böyle bir durumun söz konusu olmadığını ve yeni adlandırma kuralının bunu daha net hale getirmeye yardımcı olması gerektiğini söyledi.

Microsoft’un son sayısına göre, Game Pass’in tüm sürümleri birleşerek 25 milyon üyeye ulaşmıştı. Hizmet, PlayStation Plus’ın yeni sürümü gibi diğer abonelik tabanlı tekliflerle rekabet ediyor. Daha fazlası için GameSpot’un PS Plus vs. Game Pass karşılaştırmasına göz atın.

Game Pass’in tüm sürümleri birleşerek 25 milyon üyeye ulaştı

Kaynak

0
0
0
0
0
12
0

editor
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

Bir cevap yazın

EnglishTurkish