Haberler

Spotify, Roblox’a müzik temalı adalar getiriyor.

Bir basın açıklamasında Spotify, Roblox’ta Spotify Island adlı kendi dijital alanını başlattı ve oyuncuların müzik yapmasına, oyun oynamasına ve sanal sanatçılarla etkileşime girmesine izin verdiğini duyurdu

Spotify, dijital adası için peyzajın canlı yeşil renginden, adanın etrafına dağılmış kalp şeklindeki “Beğen” simgelerine kadar, farklı Spotify markalarını içeren ve oyuncuların toplayıp sanal ürünlerle takas edebileceği bir “ses vahası” diyor. Kullanıcılar ne kadar çok kalp toplarsa, oyunun skor tablosunda o kadar yükselirler.

Adanın etrafındaki gizli Paskalya yumurtalarına ek olarak, Spotify Island ayrıca oyunculara, kullanıcıların uzaktan işbirliği yapmalarını sağlayan Spotify’a ait bir dijital ses iş istasyonu olan Soundtrap’ın istasyonlarına erişmesini sağlıyor.

Spotify, dijital alanını temalı mini görevler, sanal buluşmalar ve sanatçılar tarafından yapılan ücretli ürünler gibi diğer özel içeriklerle dolduracağını söyledi. Platform, The Verge’e sanatçıların ürünlerinden elde edilen gelirin tamamının doğrudan sanatçılara gideceğini söylüyor. Ayrıca şirket, “önümüzdeki aylarda bunun gibi daha fazla fırsat yaratmak için” sanatçılarla işbirliği yapmayı planlıyor. Spotify, K-pop ile ilgili her şeyi içermesi beklenen ve K-pop sanatçıları Sunmi – Stray Kids ile etkileşimli deneyimler sunacak olan ilk müzik temalı adası K-Park ile Roblox lansmanını başlatıyor.

Spotify’ın Roblox’a girişi, herhangi bir müzik yayın hizmeti için bir ilk olma özelliği taşıyor.
Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR