Genel Haberler

Steam 28 Milyon Eşzamanlı Kullanıcıyı Geçti, Yeni Rekor Kırdı.

Valve’in PC mağazası yükselmeye devam ediyor.

Valve’in PC mağazası ve platformu Steam, yeni bir eşzamanlı oyuncu rekoru kırdı. Platform, tüm zamanların yeni bir rekorunu kırmak için bugün 9 Ocak’ta 28 milyon eşzamanlı kullanıcıyı aştı. Rakamlar Steam’in genel istatistik sayfasında açıklandı . Yeni rekor 28.230.661.

Analist Daniel Ahmad, Steam’in pandemi nedeniyle 2020’de eşzamanlı kullanıcılar için “güçlü bir büyüme” gördüğünü gözlemledi. Bu büyüme ancak o zamandan beri devam etti. Steam , Ocak ayının başlarında 27.9 milyon eşzamanlı oyuncuya ulaştı , bu nedenle hizmetin resmi olarak 28 milyonu aşması sadece bir zaman meselesiydi – ve şimdi ulaştı.

Oyuncu sayısına göre Steam’in en popüler oyunları açısından, Valve’ın kendi Counter-Strike: Global Offensive, 881.051 oyuncu ile 9 Ocak’ta listelerin zirvesinde yer aldı. Bir başka Valve oyunu olan Dota 2, 748.270 oyuncu ile zirveye ulaştı. İlk beşin geri kalanı PUBG (351.766), Apex Legends (237.441) ve Grand Theft Auto V (152.326) idi.

Steam çok popüler, ancak bazı yayıncılar ondan uzaklaşıyor. Örneğin Ubisoft, Valve’in iş modeli nedeniyle artık oyunlarını Steam’de yayınlamıyor. Ubisoft’tan Chris Early , iş modelinin “gerçekçi olmadığını” söyleyerek Steam’e karşı konuştu . “Oyun dağıtımı açısından dünyanın bugün nerede olduğunu yansıtmıyor” diye ekledi.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR