Haberler

Twitch, TwitchCon Kuzey Amerika ve Avrupa için tarihleri açıkladı

Hem Kuzey Amerika hem de Avrupa TwitchCon’larının tarihleri bugün resmi TwitchCon Twitter hesabı aracılığıyla açıklandı.

Her iki kıta için de yayın sözleşmelerinin 2022’de gerçekleşmesi planlanıyor. Kuzey Amerika TwitchCon, Ekim 2022’de San Diego’da yapılacak, Amsterdam ise bu kez Temmuz 2022’de bir kez daha Avrupa etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Bu bilgilerin yanı sıra Twitch, etkinliği planlama kararıyla ilgili ayrıntıları da yayınladı. Twitch, 2021’i görüntüleme artışı ve içerik oluşturma açısından en büyük yılı olarak gösterdi. Twitch İştiraklerinin toplam sayısı iki milyonu aşarken, izleyiciler de pandeminin başlangıcından bu yana benzer şekilde fırladı.

Halihazırda Twitch, her iki etkinliğe de şahsen ev sahipliği yapmayı planlıyor. Ancak aynı zamanda pandemi etrafındaki gelişen durumu anladığını da söyledi. Twitch, “Tabii ki, bunlar hala belirsiz zamanlar ve planlarımız gerektiğinde esnek kalacak” dedi.

Esports turnuvaları, oyuncuları ve taraftarları yavaş yavaş stadyumlara entegre ederek, yüz yüze ve LAN etkinliklerine yavaş bir dönüş gördü. Delta varyantı arttıkça Twitch, “TwitchCon’u planlarken en büyük önceliğinin güvenlik olduğunu” ve şirketin “yerel sağlık yönergelerini ve önerilerini yakından takip edeceğini” söyledi.

Sağlık ve güvenlik yönergeleri izin verirse, TwitchCon 2022, etkinliğin 2019’dan bu yana ilk kez irl olacak. 2020 ve 2021’de hem Kuzey Amerika hem de Avrupa konvansiyonları iptal edildi, ancak GlitchCon adında bir çevrimiçi etkinlik gerçekleştirildi. 2019’da TwitchCon ilk kez Amsterdam’a Avrupa’ya geldi, o zamandan beri Avrupalı hayranların katılma şansı olan tek irl etkinliğiydi.

Hem yayıncılar hem de hayranlar için TwitchCon 2022, IRL içeriğine dönüş olabilir.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir