Haberler

VALORANT Yama 4.09 Notları

VALORANT 4.09 Yaması yalnızca birkaç genel değişiklik getirecek, ancak popülerliği giderek artan Chamber’da yapılan değişiklikler, Ajanın bir harita üzerinde ne kadar kontrol uygulayabileceğini önemli derecede etkileyecek.

Yama 4.09, aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanan Chamber nerflerinin yanı sıra, yakın zamanda tanıtılan Fade için bazı VFX(Görsel Efekt) güncellemelerini ve ayrıca bazı küçük rekabetçi güncellemeleri ve hata düzeltmelerini de içeriyor.Chamber


– Kartvizit yeteneğinin maliyeti 150 krediden 200 krediye yükseltildi.
– Kartvizit yük sayısı azaltıldı 2 >>> 1
– Kartvizit yeteneğinin ses aralığı arttırıldı.

Geliştiricilerden Kartvizit nerflerine ilişkin notlar:

“Şu anda, Chamber’ın Kartviziti, hem güvenilirlik hem de güç açısından diğer Sentinel Ajanların yeteneklerinden daha iyi performans gösteriyor; bu, Chamber’ın yetenek kitinin geri kalanına yaydığı savunma-savaş araçlarının miktarı göz önüne alındığında uygunsuz görünüyor. Chamber’ın kimliğinin benzersiz silahları ve savunma-savaş hareketliliği ile tanımlandığına inanıyoruz, bu nedenle Ajanın küresel koruma/bilgi seviyesini düşürüyor ve tek bir premium tuzakta karşı oyunu artırıyoruz. Bu, Chamber’ın Kartvizit etrafında bencilce oynamak mı yoksa bunun yerine takım arkadaşlarına yardım etmek için mi yeteneği kullanmak istediğine bağlı olarak bir seçim yapması gerektiği anlamına geliyor.Geliştiricilerden Sentinel rolüyle ilgili notlar:

“Sentinel rolünü düşündüğümüzde, harita kontrolünü elinde tutma ve bölgeleri savunma konusundaki genel yeteneğini düşünüyoruz. Sentinel oyuncularının, Sage’in tepkisel yavaşlatma yeteneklerini, Cypher’ın site izleme aygıtlarını veya Chamber gibi savunmaya yönelik araç ve silahları kullanarak bölgeleri kontrol etmek ve savunmak için birçok seçeneğe ve yönteme sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Tüm Ajanlarımızda olduğu gibi, Chamber için de güçlü ve zayıf yönler belirlemek önemlidir. Her zamanki gibi, tüm gözler şimdi Chamber değişikliklerinde ve savunmada saldırıya göre orantısız bir şekilde acı çektiğini görürsek bu durumu düzelteceğiz.”Fade

Gece Karanlığı (X) – Artık Fade’in ultisini kullanırken diyagonal duvarlarda daha az titreyen doku göreceksiniz. Ayrıca ek netlik ve görsel etki için VFX eklendi.
Mıhla (Q) – 1p ve Ajan seçiminde daha dinamik bir sunum için kürede VFX(Görsel efekt) değişikliği yapıldı.


Rekabetçi/espor özellikleri

– Parti Lideri Transferi — Artık partinizin liderliğini değiştirebilirsiniz.
Mevcut parti lideri, sorumluluğu devretmek istediği oyuncunun adına sağ tıklayıp açılır menüden “Lider Yap”ı seçebilir.

– Kullanıcı arayüzünde bir dizi küçük ince ayar ve güncelleme yapıldı.

– Skor Tablosunu açıp kapamak için Gözlemci özelliği eklendi.Hatalar


Ajan hataları

– Jett’in Rüzgar Gibi yeteneğinin Jett’in sisini kullandıktan hemen sonra kullanıldığında bazen kullanılamamasına neden olan bir hata düzeltildi.

– Jett’in ulti göstergesinin tüm bıçakları fırlattıktan sonra bazen aktif kalmasına neden olan bir hata düzeltildi.Oyun hataları

– Skye’ın kurdu veya Sova’nın Keşif Drone’u gibi yetenekler etkinleştirildikten sonra istenmeyen bir “kullanım” girişinin oluşabileceği bir sorun düzeltildi.
Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR