Haberler Oyun-İş Dünyası

Vicarious Visions artık resmi olarak Blizzard ile birleştirildi

En son oyunları Crash Bandicoot N. Sane Trilogy ve Tony Hawk’s Pro Skater 1-2’yi içeren Vicarious Visions artık yok. Stüdyo bugün artık Blizzard ile birleştiğini ve yalnızca Blizzard oyunları üzerinde çalışacağını duyurdu.

Vicarious Visions 1991’de kuruldu ve ilk oyunu olan DOS tabanlı Synnergist’i 1996’da piyasaya sürdü. Yıllar içinde, özellikle Game Boy Advance ve Nintendo DS gibi elde taşınabilir oyunların geliştiricisi olarak tanındı. Activision, stüdyoyu 2005 yılında satın aldı ve onu Guitar Hero, Skylanders ve Destiny 2 gibi yüksek profilli oyun serilerini desteklemeye yöneltti. Stüdyo kurucuları Karthik ve Guha Bala 2016’da ayrıldı ve vvisions.com’daki stüdyo web sitesi artık bir Blizzard Albany’ye yönlendiriliyor.

Birleşme sürpriz değil: Activision, Tony Hawk 1 ve 2’nin piyasaya sürülmesinden sonra 2021’in başlarında Vicarious Visions’ı tam zamanlı bir Blizzard destek stüdyosuna dönüştürdü ve aynı yılın Ekim ayında tamamen birleştirileceğini bildirdi.

Bu önceden bildirime rağmen, haberlere verilen tepki olumsuzdu.

Microsoft’un Activision Blizzard’ın satın alınması tamamlandığında Vicarious Visions’ı yeniden dirilteceği ve kendi işini tekrar yapması için serbest bırakacağı ya da Vicarious Visions’ın içine biraz hayat ve taze yaratıcılık enjekte edeceği söyleniyor.Kaynak

0
0
0
0
0
49
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish