Genel Haberler

GameX 2022, 19-22 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da Oyun Severlerle Buluşuyor.

Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin (EEMEA) en büyük oyun fuarı olan GameX 2022’nin iş geliştirme (B2B alanı) partneri, Game Factory oldu. Her yıl 100 binin üzerinde oyun severin bir araya geldiği GameX 2022, 19-22 Mayıs tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. GameX 2022’nin iş geliştirme (B2B) alanında oyun sektörü profesyonellerini yeni iş birliği fırsatları, yatırım imkanları, seminerler gibi çeşitli olanaklar bekliyor.

16. kez gerçekleşecek olan Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX 2022’nin iş geliştirme (B2B alanı) partneri, oyun geliştiricilere özel kuluçka merkezi Game Factory oldu. Türk oyun sektörü profesyonelleri, GameX 2022 iş geliştirme alanında bir araya gelecek. İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan GameX 2022, 19-20-21-22 Mayıs tarihlerinde kapılarını açacak. 20 bin m² fuar alanı ve açık havada festival alanı ile bugüne kadarki en büyük GameX gerçekleşecek.

GameX 2022 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı 19 Mayıs’ta Başlıyor!

Çok sayıda uluslararası ve yerli markanın katıldığı GameX’e Kendi alanında Doğu Avrupa’dan Asya’ya kadar olan bölgede en çok ziyaretçiye sahip organizasyon olan GameX’e; oyun ve teknoloji firmalarının yanı sıra sosyal medya fenomenleri, esporcular ve genç kitleyi hedefleyen markalar da katılımcı olarak yer alıyor.

Oyun Sektörü Pandemide Büyüdü!

Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX’in organizatörü Rönesans Fuarcılık A.Ş. ‘nin Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel, pandemi nedeniyle zorunlu olarak verilen 2 yıl aranın ardından tekrar büyük bir buluşmaya hazırlandıklarını belirterek “2021 yılında küresel oyun sektörü 180,3 milyar dolara ulaşarak önceki seneye göre yüzde 1,4’lük bir artış gösterdi. Sektör büyüklüğünün 36,7 milyar dolarla yüzde 20’lik kısmını ise bilgisayar oyunları oluşturuyor. Bu büyümede pandeminin de etkisi görüldü. Evlere kapanan oyunseverler sektörün devasa büyüklüğe ulaşmasının önünü açtı. GameX 2022’de bu sektörleri oluşturan Türk ve yabancı firmalar bir arada olacak” dedi.

GameX 2022, 5 Salonda Yapılacak! Tüyap Fuar Alanına Ulaşım Detayları:

GameX bu sene E5’e komşu, metrobüs durağının hemen yanında yer alan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 5 salon ve açık alanlar olmak üzere toplam 22.500 m2’de düzenleniyor. Geçtiğimiz yıllarda E-spor Kulüpler Birliği’nin katıldığı GameX’e bu yıl da Türkiye’nin en büyük e-spor kulüpleri de konuk olacak. E-spor kulüplerinin ve Türkiye’nin en sevilen influencer’larının binlerce hayranlarıyla buluşup sohbet edip fotoğraf çektireceği alanların yanı sıra GameX 2022’de gösteri maçları da oynanacak.

Ayrıca 4 gün boyunca düzenlenecek olan onlarca e-spor turnuvasıyla ziyaretçiler ödüllü oyunlara katılıp rekabet ederek hem kazanacak hem de eğlenecekler. Bölgenin en büyük cosplay yarışması da yine GameX 2022’de düzenlenecek. Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da GameX’te oyun, film, anime karakterlerinin taklit edildiği kostüm performansı olan cosplay yarışmaları da gerçekleştirilecek. Türkiye’nin dört bir yanından katılacak olan cosplayerlar, 4 gün boyunca hem eğlenecek hem de büyük ödül için yarışacak.

Oyun Sektörünün Paydaşları Buluşacak!

Oyun sektörünün paydaşları, oyun geliştiricilere özel kuluçka merkezi Game Factory partnerliğinde gerçekleşecek olan GameX 2022 Business salonlarında buluşacak. Fuar alanının içinde 2 salona yayılan ve kontrollü girişi olan GameX 2022 Business bölümünde sektör profesyonellerine özel; networking alanları, toplantı salonları, yerli ve yabancı konuşmacıların katılacağı konferanslar, sunumlar ve paneller gibi çeşitli imkanlar sunulacak.

Bilet Satışları Başladı!

19-20-21-22 Mayıs 2022 tarihinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan GameX 2022’nin biletleri satışa çıktı. GameX 2022 biletlerinizi Biletino üzerinden buraya tıklayarak şimdi alın! Erken dönem indirimli satın alma fırsatlarını kaçırmayın. GameX 2022 ile ilgili daha fazla bilgi almak için gamex.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

GameX 2012 den bizden kareler.

0
0
0
0
0
21
0

editor
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

Bir cevap yazın

EnglishTurkish