E-SPOR Haberler MOBA

Wild Rift esporun Kuzey Amerika’daki ilk LAN etkinliği olan WNS Şampiyonası önümüzdeki ay gerçekleşecek

Wisdom Gaming bugün yaptığı basın açıklamasında, League of Legends: Wild Rift North America Series (WNS) bölgesel şampiyonasının 29 Nisan – 1 Mayıs tarihleri ​​arasında Minnesota, Bloomington’daki Mall of America’da gerçekleşeceğini duyurdu. Bu, bölgedeki MOBA unvanı için ilk LAN etkinliği olacak ve aynı zamanda canlı izleyiciye de açık olacak. WNS, Wisdom Gaming tarafından Riot Games ile ortaklaşa yürütülüyor.

Şampiyonada, sekiz takım bu yaz Avrupa’da bir dünya şampiyonu belirlemek için yapılacak olan Global Şampiyona Simgeleri 2022’ye katılmak ve 80.000 dolarlık ödül havuzundan pay almak için mücadele edecek. WNS’nin galibi doğrudan Global Şampiyona Simgelerinin grup aşamasına ilerleyecek, ikinciler ise play-in aşamasında bir yer kazanacak.

WNS’nin ilk sezonu, her biri iki açık eleme ve bir majorden oluşan üç devreye bölündü. Şimdiye kadar, sadece iki takım WNS Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Sentinels ve Immortals bu ayın başlarında Major İki’de ilk ikide yer alarak etkinlikteki yerlerini ayırttı. 1 – 3 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan Major Üç’te dört takım daha belirlenecek. Son iki takım 8 – 10 Nisan tarihleri ​​arasında LCQ’da kilitlenecek.

WNS Şampiyonası 29 Nisan ile 1 Mayıs arasında gerçekleşecek ve yayın 12:00’da başlayacak. Ana turnuva, Mall of America’nın ikinci katındaki Huntington Bank Rotunda’da yapılacak. Wisdom ayrıca, katılımcılara “heyecan verici hayran deneyimleri” yaşatılacağını söyledi.

Riot’ta NA/OCE için Wild Rift Esports ürün lideri Chad Smeltz, “WNS birinci sezon Şampiyonasını Mall of America’ya getirmek için Wisdom Gaming ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Birinci sezondaki oyuncularımız için rekabet deneyimine tanık olmak heyecan vericiydi. WNS birinci sezon Şampiyonası etkinliğinin yalnızca turnuvada ve topluluk içinde gördüğümüz başarıyı artıracağından eminiz.”

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR