Haberler

Xbox Game Pass 25 milyon aboneyi geçti.

Phil Spencer, Microsoft’un abonelik hizmetine mümkün olduğunca çok sayıda Activision Blizzard oyunu eklemeyi planladığını söyledi.

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili günün büyük haberleri arasında gömülü olan ilginç bir haber , Xbox Game Pass’in büyük bir başarı olmaya devam etmesi ve şu anda 25 milyondan fazla abone toplamasıdır. Ve herhangi bir şüphe olması durumunda, aboneler gelecekte Game Pass programına eklenen Activision Blizzard oyunlarını sabırsızlıkla bekleyebilirler.

Spencer, Xbox Newswire’da yaptığı satın alma duyurusunda, “Yakında, Xbox Game Pass ve PC Game Pass içinde, Activision Blizzard’ın inanılmaz kataloğundan hem yeni başlıklar hem de oyunlar olarak mümkün olduğunca çok Activision Blizzard oyunu sunacağız.” Dedi . “Bugün ayrıca Game Pass’in artık 25 milyondan fazla abonesi olduğunu duyurduk. Her zaman olduğu gibi Game Pass’e daha fazla değer ve daha fazla harika oyun eklemeye devam etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

25 milyon abone, Microsoft için çok büyük bir aylık gelir sağlıyor, ancak daha da etkileyici olanı, sadece bir yıl önce 18 milyon aboneden daha fazla büyümeyi temsil etmesi. Bu sayı, özellikle Microsoft gelecekteki bazı Call of Duty veya Overwatch 3’ün konsola özel olacağına karar verirse, tırmanmaya devam edecek ve muhtemelen hızlanan bir oranda olacaktır. Şimdi bu pek olası görünmüyor, ancak Microsoft, Bethesda’yı satın aldıktan sonra Starfield ve The Elder Scrolls 6’ya münhasırlık çekicini düşürdü ve her ikisinin de yalnızca Xbox ve PC için piyasaya sürüleceğini ve bir daha yapmaması için hiçbir neden olmadığını söyledi.

Spencer daha önce Microsoft’un Game Pass’i geleneksel satın almaların yerine geçmediğini söylemişti , ancak abonelik tabanlı oyun açıkça gelecek için bir öncelik haline geldi: Aralık 2021’de Microsoft, Game Awards’ın yüksek profilli vitrinini nihayet kullanmak için kullandı. Game Pass’in PC versiyonuna mantıklı bir isim verin , çok uzun zaman önce muhtemelen nispeten sıradan bir muhasebe işi olarak görülmeyecek bir yeniden markalaşma.

PlayStation üreticisi Sony de görünüşe göre Game Pass’in popülaritesini fark etti ve bildirildiğine göre kendi başına benzer bir abonelik teklifi üzerinde çalışıyor . Spencer bunun iyi bir fikir olduğunu düşünüyor.


Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Dokie, The Cook Station ve The Gamer Station platformlarının kurucusu aynı zamanda eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir