Haberler

Acend, Gambit’e karşı VCT Champions’ı kazandı

Acend, Gambit’i bugün bo5lik maraton serisinde yendikten sonra VCT Champions’ı kazandı ve ilk resmi VALORANT dünya şampiyonu oldu.

Acend, G2’ye karşı kaldığı yerden devam etti ve Breeze’in savunmacı tarafına baskın başladılar. Gambit, yarının çoğunda saha kontrolü veya erken fraglar bulmakta sorun yaşadı, Acend ilk yarıyı 9-3 önde aldı.

Gambit ivmeyi, savunma yarısında tabanca roundunu kazanarak oluşturdu, ancak Gambit, Zeek’in ultisine yakalandıgında silah roundu sıkıntılı hale geldi. Acend, A sahasına hızla girdi ve nAts, Viper arkasından üç düz hayati turla Gambit’i haritada tutmadan önce liderliğini 11-5’e çıkardı. Acend strateji değiştirdi ve B’ye gitti, ancak nAts yine orada, zehirli duvarlarının arkasında bekliyordu. İlk yarının bu son iki turu önemli bir fark yarattı ve Gambit’in mükemmel savunması 13-11’lik muhteşem bir comeback getirdi.

BONECOLD, ikinci turda Sheriff ile ekonomiyi alt üst eden bir 4K ile Ascent’i başlatmak için büyük bir momentum tetikledi. Acend, bu haritaya saldırma konusunda çok daha yetkin görünüyordu ve agresif hamleleri ve post-plant oyunlarıyla daha küçük sitelerden yararlandı. Ama tıpkı Breeze’de olduğu gibi, Gambit ilk yarıyı 7-5 geride bitirdi.

Acend, bu sefer ikinci yarının geri dönüşüne izin vermedi, ancak tabanca, anti-eco ve hatta bonus turunu alarak liderliğini artırdı ve kontrolü elinde tuttu. Acend haritayı 13-7 kazandı.

Gambit, Fracture’a hücum tarafına etkileyici bir başlangıçla yanıt verdi ve kusursuz bir bonus turu da dahil olmak üzere yarının ilk üç turunu kazandı. Acend herhangi bir savunma ivmesi kazanamadı ve zeek’in Raze ultisi ile kendini öldürmesi gibi anlar, hissettikleri hayal kırıklığının göstergesiydi. Nats ve Chronicle, Fracture’daki 11-1’lik ilk yarıda 36 öldürme ve sadece 3 ölümlük bir K/D yakaladı.

nAts, savunma tabanca turunda çılgın skor çizgisine üç öldürme daha ekledi ve zaten büyük olan liderliğini 12-1’e çıkardı. Birkaç Acend güç satın alma turu takıma mutlu olacak bir şey verdi, ancak Gambit haritayı kusursuz bir satın alma turuyla sonlandırdı ve Fracture’ı kararlı bir şekilde 13-3’ü güvence altına aldı. nAts, neredeyse benzeri görülmemiş bir 26-3 KD derecesi ile bitirdi ve Acend’in siteye tüm oyun boyunca erişimini engelledi.

Acend, Icebox’ı başlatmak için erken bir liderlik yaptı, ancak satın alma turları başladığında, her iki taraf da turları ileri geri takas etti. Ancak Breeze ve Ascent’te olduğu gibi, Gambit de yarıyı kapatmak için geç bir ralli yaşadı ve savunmaya geçmeden önce sadece 7-5 geride kaldı.

Gambit bu ralliden yararlandı, tabancasını, anti-eco’yu ve bir noktada 7-3’ü geride bırakarak 10-8’lik bir öne geçmek için ilk tam satın alma turunu kazandı. Haritanın başlangıcında olduğu gibi, ikinci yarının geri kalanı ileri geri gitti ve Icebox’ı uzatmaya gönderdi. Acend, Sage ile yaptığı bir itme sayesinde agresif bir starxo çifte öldürmesinden sonra OT’de erken bir avantaj elde etti ve bunun sonucunda Acend haritayı 14-12 kazandı.

Seri, Split’te kararlaştırıldı ve Acend, B sahasında bazı mükemmel savunma turlarıyla bir liderlik yaptı. Bu fark 7-1’e yükseldi, ancak yine bu seri sırasında Gambit yön değiştirerek ve A’ya saldırarak momentumunu tersine çevirdi. Yarıyı kapatmak için dört düz tur kazandılar.

Acend, haritadaki ikinci tabanca turuyla liderliğini sürdürdü, ancak Gambit ilk tam satın alma turunda mükemmel zamanlanmış agresif bakışlarla yanıt verdi. Acend, A’da başarılı bir 2v3 post-plant ve ardından B’deki Gambit saldırganlığının mükemmel bir okumasıyla Gambit geri dönüşünü durdurmaya çalıştı. Gambit’in ekonomisi toparlanamadı ve Acend sonunda seriyi 13-8’lik bir galibiyetle kapattı.

Acend’in ikinci, dördüncü ve beşinci haritayı kazanması, EU Masters One’da Team Heretics’e karşı ilk büyük kupalarını nasıl kazandıklarının şiirsel bir tekrarıydı.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR