Haberler

Cloud9, NA VCT 2022 açılış maçında 100 Thieves’i mağlup etti

NA VCT Challengers One ana etkinliğinin ilk maçında Cloud9, 100 Thieves’i 2-0 yenerek ayrıldı.

Serinin ilk oyunu Split’te gerçekleşti ve C9 ilk yarıda 100T’yi domine etti. 100 Thieves üçüncü raundu kazandı ancak 11. raund’a kadar başka bir raund daha kazanamadılar. Yarının son iki raundunu da 3-9’luk bir skorla bitirmek için kazandılar ve savunmada çok daha iyi performans gösterdiler.

İkinci yarı, iki takım da arka arkaya üç raunddan fazlasını kazanamadığı için daha çekişmeliydi. Cloud9, oyunu 22. rauntta bitirme noktasına getirdi, ancak 100 Thieves’in eşitlik için sadece iki raunt galibiyetine ihtiyacı vardı. C9 spike’ı milisaniyeler içinde indirmeyi başardığı için, son tur ikiye iki duruma geldi. 100T siteyi geri alamadı ve C9 Split’i 12-10 aldı.

Cloud9, Breeze’e B siteda 100 Thieves’E hükmederek başlattı. C9 sonraki üç turu kazanmaya devam etti ve bonus turlarını kolaylıkla kazandı. 100 Thieves nihayet altıncı turda kanamayı durdurdu.

Yedinci raunt, 100T site’ı geri aldı ancak Spike’ı etkisiz hale getirmek için yeterli zamana sahip olmadığı için felaketle sonuçlandı. Sonunda patlamada üç üye öldü ve 100T’nin bir sonraki turda eko kalmasına ve C9’un liderliğini 7-1’e uzatmasına neden oldu. Ancak 100 Thieves, yarıyı 7-5’lik bir skorla bitirdi.

C9, ikinci yarıya aldığı tabanca turuyla başladı ve 100T’nin A sahasına doğru ilerleyişini kolaylıkla durdurdu. Vanity’nin hayatta kalmayı başardığı ve 100T’nin bombayı yerleştirmesini engellediği bonus turları da dahil olmak üzere sonraki iki turu kazanmaya devam ettiler.

C9, 18. turda maçı alma noktasına getirdi, ancak 100T Spike’ı indirdi ve turu ikiye iki duruma zorladı ve yenilgilerini erteleyebildi. Ancak C9 oyunu güvence altına aldı ve bir tur sonra maç sayısını aldı.

Cloud9, Evil Geniusesla 25 Şubat’ta oynayacak. 100 Thieves, 26 Şubat’ta The Guard’a karşı mücadele edecek.Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR