Aksiyon Haberler Nişancı(FPS-TPS)

DDoS saldırılarına karşı yıllarca mücadele ettikten sonra Titanfall satıştan kaldırılıyor.

Orijinal Titanfall satışları bugün durdurulacak ve gelecek yılın başlarında abonelik hizmetlerinden kaldırılacak.

Zaman zaman Titanfall’ı oynanamaz hale getiren hack’ler ve DDoS saldırıları ile mücadele etmek için yıllarca uğraştıktan sonra , Respawn Entertainment havlu atıyor. Stüdyo, Twitter’a gönderdiği bir mesajda oyunun satışlarını bugün durdurduğunu ve 1 Mart 2022’de abonelik hizmetlerinden kaldıracağını söyledi.

Titanfall satışlarını sona erdirme kararı, bilgisayar korsanlarının 2019’a geri döndüğü ve Steam’deki oyun için “çoğunlukla olumsuz” bir kullanıcı incelemesi puanıyla sonuçlanan bir ileri geri savaşın ardından geldi . Bu yılın başlarında umut kıvılcımları saçıldı—Respawn, oyunculara Nisan ayında ” yardımın geleceğini ” söyledi —ancak Mayıs ortasına kadar durum her zamankinden daha kötüydü ve Temmuz ortasında Respawn topluluk koordinatörü Jason Garza, Apex’in taleplerinin kabul edildiğini kabul etti. Efsaneler, yalnızca ” bir veya iki kişinin ” Titanfall desteği üzerinde çalıştığı anlamına geliyordu.

Stüdyo, “Emin olun, Titanfall, Respawn’ın DNA’sının özüdür ve bu inanılmaz evren devam edecek” dedi. “Bugün Titanfall 2 ve Apex Legends’ta ve gelecekte. Bu seri, Respawn’da yaratmaya devam edeceğimiz deneyimlerin kalibresinde bir kuzey yıldızı.”

Respawn, oyunun tam olarak neden satıştan kaldırıldığını söylemedi, ancak hala oynamaya çalışan az sayıda insan göz önüne alındığında – bugünün Steam’deki en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısı 7’dir ve muhtemelen Origin numaralarının benzer olduğunu varsaymak güvenlidir – makul tahmin, bilgisayar korsanlarına karşı mücadeleyi sürdürmek için gereken çabaya değmeyeceğidir. Oyun sunucuları şimdilik çevrimiçi kalacak, ancak oyunun çoğu zaman etkin bir şekilde oynanamaz olmasına ne kadar değer verileceği belli değil.

Respawn, geçmişte Titanfall’ın önemi hakkında benzer yorumlar yaptı – aslında, Eylül’de Titanfall 3’ün geliştirilme aşamasında olduğunu inkar ettiğinde (“Titanfall DNA’mızın özüdür”) hemen hemen aynı şeyi söyledi . Ancak stüdyonun önceliği açıkça Titanfall evreninde geçen ve bu nedenle teknik olarak en azından “franchise”ın bir parçası olan devam eden hit battle royale Apex Legends.

Titanfall etkili bir şekilde bitti, ancak Titanfall 2 sebat edecek. Ayrıca ciddi DDoS ve bilgisayar korsanlığı sorunlarından muzdarip, ancak orijinal Titanfall’dan farklı olarak kesinlikle olağanüstü bir kampanya içeriyor ve yine de tek oyunculu bir oyun olarak alınmaya değer.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR