Aksiyon Haberler Macera RPG / MMORPG

Diablo Immortal PC’ye geliyor

Pazartesi günü Blizzard, 2018’de duyurulan mobil oyun Diablo Immortal’ın PC’ye de geleceğini duyurdu. Diablo Immortal ayrıca iki platform arasında crossplay özelliği sunarak PC ve mobil oyuncuların birlikte oynamasına izin verecek. İki sürüm 2 Haziran’da piyasaya sürülecek.

Yeni PC sürümünün duyurusu, oyun direktörü Wyatt Cheng’in oyun hakkında birkaç yeni şey açıkladığı Blizzard’ın Diablo Immortal canlı akışı sırasında geldi. Yeni PC sürümü, fareyi ve klavyeyi ve hatta yeni bir WASD kontrol şemasını destekleyecek. Oyun ayrıca, oyuncuların PC oyunlarını kapatmalarına ve anında aynı karaktere telefonlarında atlamalarına olanak tanıyan crossplayin yanı sıra çapraz kaydetme özelliğine de sahip olacak.

Oyunun Haziran ayında çıkacak olan PC versiyonu teknik olarak bir açık beta testi olacak, ancak tüm oyun içeriğini ve özelliklerini içerecek ve ilerleme tam versiyona taşınacak.

Diablo Immortal, önceki Diablo oyunlarına benzer bir yapıya ve hayranların beklediği tüm özelliklere sahip olacak. Oyun, sekiz farklı bölgeden geçen bir ana hikaye arayışı içerecek. Hikaye Diablo 2 ve Diablo 3’teki olaylar arasında geçecek ve elbette Deckard Cain’in oynayacağı büyük bir rol olacak.

En yeni Diablo oyunu ayrıca, Barbarian, Wizard ve Necromancer gibi önceki oyunlardan gelen sınıflar da dahil olmak üzere, oyuncuların seçebileceği altı karakter sınıfı içerecek. Efsanevi ganimet, yeni Diablo için geri dönecek ve oyunculara öğütecekleri çok sayıda prestijli ganimet verecek. Blizzard, aynı setten yeterli sayıda parçayla birleştirildiğinde bonuslar içeren Diablo 3’ten Set Gear’ı da getiriyor. Set bonusları genellikle sınıf yeteneklerini kapsamlı bir şekilde artırır ve oyunculara karakterlerini kişiselleştirmeleri için daha fazla yol sunar.

Diablo Immortal, hem PC hem de mobil cihazlarda çıktığında ücretsiz olacak. Oyuncular ayrıca oyun için Blizzard’ın web sitesinde ön kayıt yaptırabilirler. Diablo Immortal’ın PC ve mobil versiyonlarının karşılaştırmalı resimleri aşağıdaki galeride mevcuttur.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR