Haberler

Resident Evil 4 HD modu Şubat’ta çıkıyor.

Hayranlar tarafından finanse edilen proje 7 yılı aşkın bir süredir çalışıyor.

Resident Evil 4’e pek çok okuyucunun şüphesiz sahip olduğu sevgiyi paylaşmıyorum: Aslında, başarısının serinin önümüzdeki on yıl boyunca yaratıcı sürüklenmesine yol açtığından şikayet eden parmak sallayanlardan biriydim. Yine de, eski oyunların PC portlarının bu oyunların en iyi temsili olması gerektiğine inanıyorum ve 2014’te Steam’e gelen Resident Evil 4 öyle değildi.

Grafik özelleştirme seçeneklerinden yoksundu ve dokular, dokuz yıl önce çıkan orijinal GameCube oyunundan çok az daha temizdi. 2014’te başlayan ve hayranlar tarafından finanse edilen Resident Evil 4 HD Projesi sonunda bunu düzeltmek üzere ve 1.0 sürümünün 2 Şubat 2022’de geleceğini duyurdu.

Proje, Resident Evil 4’ün PC versiyonu için oyundaki her duvar, kitap, küflü meyve, zırh takımı ve karakter için dokuları yeniden yaratan devasa bir doku ve varlık revizyonudur. İlgili taahhüt hakkında bir fikir edinmek istiyorsanız, yaratıcılardan Albert Marin , orijinal oyunda kullanılan dokuların çoğunu fotoğraflamak için Capcom’un adımlarını Galler’deki Raglan Kalesi ve Barselona’daki Palau Güell gibi yerlere geri götürdü , ancak çok daha yüksek. kararlar.

Sürüm 1.0, yalnızca yıllar içinde rötuşlanmış ve sıfırdan yaratılmış binlerce dokuyu değil, aynı zamanda birçok başka iyileştirmeyi de içerecek. Orijinal 512 x 336 videoların tümü yeniden düzenlendi ve HD ekranlar için düzgün bir şekilde ölçeklendi, FoV seçenekleri eklendi ve GameCube sürümünün Alan Derinliği efekti (PC sürümü için kaldırıldı) gibi küçük şeyler bile eski haline getirildi.

Sadece bu ekranlarda gözlerinizi şenlendirin…

Aralarında, Albert ve Cris projeye yaklaşık 13.000 saat harcadılar ve tahmini 31.000 dolarlık harcamanın neredeyse yarısını karşıladılar (bağışçılar 16.000 dolar katkıda bulundu). Tabii ki, PC bunun gibi birçok harika projeye ev sahipliği yapıyor, ancak bu en iyileri arasında değilse gözlerim kör olabilir.

Aslında, Capcom, Resident Evil 4’ün Steam versiyonundan ‘Ultimate HD Edition’ son ekini gizemli bir şekilde kaldırdığına göre, belki de bu unvanı bu adamlara bırakmalılar? Gerçekten hak ettiler.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR