Genel Haberler

Overwatch 2 ve Diablo 4 ertelendi

Her iki oyun da “daha fazla geliştirme süresinden faydalanacak.”

Blizzard bugün Overwatch 2 ve Diablo 4’ün ertelendiğini duyurdu.

Olağandışı koşullar altında, hiçbir oyunun açıklanmış bir çıkış tarihi yoktu. Ne zaman çıkacağını bilmediğimiz bir oyun yine de ertelenebilir mi? Evet.

Hem Diablo 4 hem de Overwatch’ın hala çok uzakta olduğu tahmin ediliyordu. BlizzCon 2019’da duyurulduktan sonra OW2’nin ne zaman çıkacağı sorulduğunda, o zamanki oyun direktörü Jeff Kaplan, “Bilmiyorum. Hiçbir fikrim yok” dedi. Blizzard, Şubat ayında Diablo 4 ve OW2’nin 2021’de çıkmayacağını doğrulamıştı.

Yine de, bugün yapılan duyuru, bu gişe rekorları kıran projelerin durumuna açıklık getiriyor. Activision Blizzard bugün şirkette yeni liderlikle birlikte, “Gelecek yıl için planlanan Blizzard içeriğinin bir kısmının tam potansiyeline ulaşmak için daha fazla geliştirme süresinden yararlanacağının açıkça ortaya çıktığını” söyledi.

Activision Blizzard finansal sunumunda, “Hala gelecek yıl Blizzard’dan önemli miktarda içerik sunmayı planlarken, Overwatch 2 ve Diablo 4 için başlangıçta öngörülenden daha sonra bir lansman yapmayı planlıyoruz.” dedi.

Her iki oyunda da takımlar “tamamlanmaya doğru büyük adımlar attılar”, ancak daha fazla geliştirme süresi, lansman sonrası daha iyi uzun vadeli destek sağlayacaktır. Ne yazık ki, her iki oyun için de hala bir çıkış tarihi işareti yok, ancak Activision Blizzard, değişikliğin gelecek yıl onlardan beklediği “finansal artışı zorlaştıracağını” söyledi, bu da ikisini de bir zamana kadar görmeyi beklemememiz gerektiği anlamına geliyor. en erken 2023’te. Daha önce varsayılan bir 2021 sürümünden geri itilmiş olan hayranlar, Overwatch 2’nin sonunda 2022’de gelmesini bekliyordu. Bu arada, orijinal Overwatch , devamı çıkana kadar yeni kahramanlar almayacak .

İlginç bir şekilde, Overwatch 2 geri itilirken, Blizzard bugün Overwatch League’in gelecek sezonunun bir sonraki 5v5 rekabetçi çok oyunculu modunun erken bir yapısında çalışacağını da doğruladı.

Kaynak

0
0
0
0
0
13
0

Bir cevap yazın

X