Aksiyon E-SPOR Haberler Mobil Oyunlar Nişancı(FPS-TPS) Yarış

PUBG Mobile Takımları, 2022 Asya Oyunları’nda Aim ve Yarış Becerilerini Yarıştıracak!

PUBG Mobile, bu Eylül ayında Çin’in Hangzhou kentindeki 2022 Asya Oyunları’nda bir madalya etkinliği olarak tanıtılacak. Ancak popüler battle royale oyunu, dünya çapındaki oyuncular tarafından oynanan oyundan çok farklı olacak.

Asya Espor Federasyonu (AESF) tarafından başlatılan yeni Road to Asian Games 2022 web sitesinde, ekiplerin kazananları belirlemek için yalnızca PUBG Mobile’da atış poligonu ve yarışta yarışacağı doğrulandı. AESF, Asya Olimpiyat Konseyi (OCA) tarafından tanınan bir kurumdur ve 2022 Asya’daki e-sporlardan sorumludur. Road to Asian Games, Çin’deki final yarışması için ilgili ülkelerden takımları seçme programıdır.

AESF, her oyunun her biri birden fazla aşamada yarışan dört oyuncudan oluşan dört takımdan oluşacağını açıkladı. Takımlar araç üzerinde bitiş çizgisine doğru giderken verilen hedefleri vurmaya çalışacak. Sıralamalar, atış görevlerini tamamladıktan sonra bitiş çizgisine ilk ulaşan takıma göre belirlenecek.

AESF, “Klasik oyun, triatlonlar gibi modern spor etkinliklerini karıştırarak, sportmenlik-Kros Atıcılık Müsabakasına karşılık gelen bir e-spor etkinliğine yol açacak” dedi.

Güney Kore’nin Money Today gazetesi geçen ay, ülkeler arasındaki “uyuma zarar vereceği” endişeleri nedeniyle 2022 Asya Oyunları’nda PUBG Mobile’da klasik Pvp’ye izin verilmeyeceğini bildirdi.

Dot Esports geçen ay Tencent’e ulaşmıştı ve geliştirici şu açıklamayı yaptı: “Sportmenlik ve Olimpiyatlar vizyonuna uygun olarak, PUBG Mobile Asya Oyunları versiyonu, PUBG Mobile’ın ikonik oynanışını ve gerçek spor oyun deneyimini birleştirecek. izleyicilerimiz için en eşsiz heyecanı getireceğini umuyoruz.”

Görünüşe göre OCA ve AESF, Asya Oyunlarında şiddet göstermek istemiyor, bu yüzden PUBG Mobile’da bu büyük değişiklikler yapılıyor.

PUBG Mobile, 2022 Asya Oyunları’nda madalya etkinliği olarak seçilen sekiz oyundan biridir. Diğer oyunlar League of Legends, Street Fighter V, Hearthstone, FIFA, Dream of Three Kingdoms 2, Dota 2 ve Arena of Valor’un Asya Oyunları versiyonudur.


Kaynak

0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish