Haberler

Steam, 2022’nin başında 27.9 milyon eşzamanlı kullanıcı rekoru kırdı

Yılın başlangıcı çoğu zaman oyuncuların günlük rutinlerine dönmeden önce kendilerini şarj ettikleri bir dönemdir. Bu sefer de farklı değil ve Steam’deki aktif kullanıcı sayıları bunun kanıtı.

SteamDB’ye göre, popüler oyun platformu, 2 Ocak’ta 27.942.036 oyuncunun aynı anda çevrimiçi olduğu göz alıcı bir aktif kullanıcı rekoru daha kaydetti.

Bahsedilen sayı, kullanıcıların Kasım 2021’de yaklaşık 27,4 milyon aktif kullanıcıyla önceki rekoru kırmasından sadece iki ay sonra geliyor. Aynı zamanda o sırada aktif olan oyuncular açısından da bir sıçrama. Bir önceki rekorun kırıldığı Kasım ayında 7,8 milyon oyuncu aktif olarak oyun oynuyordu. Bu sefer 8,2 milyondan fazla oyuncu oyundaydı.

Dahası, rekor kırıldığında oynayan 8,2 milyonun çoğunun zamanını platformdaki en eski ve en sevilen oyunlarda geçirmesi şaşırtıcı olmamalı. CS:GO, Team Fortress 2, Grand Theft Auto 5 ve Dota 2, Steam’deki en popüler oyunların listesini sürekli olarak elinde bulunduran en üstteki oyunlar arasındaydı.

2021’de çıkan oyunlardan sadece ikisi (Football Manager 2022 ve New World 2) Ocak’ta rekor kırıldığında oynanan en iyi 10 oyunda kendilerini buldular.

Kaynak

0
0
0
0
0
43
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish