Genel Haberler Tek Kişilik

SENUA’S SAGA: HELLBLADE II HAKKINDA BILMENIZ GEREKEN HER ŞEY

Microsoft‘un şu anda hali hazırda açıkladığı hatta sahip olduğu en büyük ve en önemli projelerinde biri, Senua’nın Saga: Hellblade 2’sidir. Bu devam oyunu bize Hellblade: Senua’s Sacrifice adlı ilk bölümü geliştiren ekip olan Ninja Theory‘den geliyor. Benim de severek oynayıp bitirdiğim Hellblade: Senua’s ilk oyunu, etkileyici görselleri ve ses tasarımlarıyla biliniyor ve Hellblade 2′den  fragmanın da gördüklerimize dayanarak, değerli bir halefi olmak için şekilleniyor. Birkaç yıldır geliştiriliyor olsa da, oynamaya hazır olması biraz zaman alacak. Ama Senua’nın bir sonraki macerası hakkında başka ne biliyoruz? Olası sürüm penceresinden fragmana ve mevcut platformlara kadar, işte Hellblade 2 hakkında bildiklerimiz.

Senua’s Saga: Hellblade 2’nin ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor, ancak en erken 2023 ilk yarısına kadar hatta gelecek yılın ortasına kadar oyunun çıkmasını beklemeliyiz. Haziran 2021’de Ninja Theory‘nin bir YouTube videosu aracılığıyla geliştirmenin hala erken olduğunu doğruladığı göz önüne alındığında, bu oyunun 2023 veya sonrasına kadar hazır olmaması mümkün, ancak beklemeye değecek.

Ninja Theory’nin Baş Tasarım Direktörü Tameem Antoniades, “Şu anda yaptığımız şey, geri kalanını oluşturmak için tam üretime geçmeden önce oyunun iyi bir tıknaz dilimini oluşturmak” dedi.

BIR HELLBLADE 2 FRAGMANI VAR MI?

Hellblade 2 için birkaç fragman var ve bunları kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. İlki, tanıtım fragmanı, The Game Awards 2019 sırasında gösterildi ve bize sanat yönüne ve yerel ayarlarına bir bakış attı. Herhangi bir oynanışa sahip olmasa da, son sürüm için bizi heyecanlandırmak için yeterliydi.

Daha sonra, The Game Awards 2021 sırasında, uzun bir oyun fragmanı ortaya çıktı ve inanılmaz derecede etkileyici. Bir oyunun hareket halinde bu kadar iyi görünebileceğine inanmak neredeyse zor, ancak Unreal Engine 5in gücü sayesinde oyun yeni zirvelere ulaşacak. Işıklandırma, animasyonlar ve gerçekçi modeller çarpıcı.

HELLBLADE 2 PLATFORMLARI NELERDIR?

2018’de Microsoft, Ninja Theory‘yi satın aldığını açıkladı, bu da geliştiricinin oyunlarının neredeyse kesinlikle Xbox’a (ve PC’ye) özel olacağı anlamına geliyor. Bu, yalnızca Xbox Series S için mevcut olacağı için Hellblade 2 için de geçerli| X ve PC. Bu, PS4 ve Nintendo Switch‘e gelen önceki girişe rağmen. Ninja Theory Microsoft‘a ait olduğundan, bu Hellblade 2′yi öncelikli olarak bir Xbox oyunu yapar. Bu, Xbox Game Pass‘te hemen başlatılacağı ve milyonlarca oyuncunun ilk günden itibaren erişmesini sağlayacağı anlamına geliyor.

SENUA’S SAGA: HELLBLADE 2 ŞU ANDA GELIŞTIRME AŞAMASINDA.

İlk oyun, Senua‘nın kaybı kabul etmesi ve şeytanlarıyla uzlaşmasıyla ilgiliydi. İkinci oyunun, bizi bir grup İskandinav mitolojik ortamına götürecek olan psikozu ile uğraşmaya devam etmesiyle ilgili olacağını hayal ediyoruz.

Senua’nın Destanı: Hellblade II‘nin hikayesinin, Dillion‘u öldüren İskandinavya’dan intikam alan baş karakterle ilgili olması tamamen mümkün. En azından benim teorim bu, çünkü Senua o fragmanda oldukça kana susamış görünüyordu.

Sizler peki yeni oyun hakkında neler düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

author
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

1 Yorum

  • Barbose 14 Nisan 2022

    Gel be artık HB2 gözlerimiz yollarda, ellerimiz controllerlarda seni bekliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR