Haberler

Yeni PUBG haritası Deston resmi olarak açıklandı

PUBG’nin en yeni haritası duyuruldu ve yakında oyuna eklenecek. Popüler battle royale oyununun yeni haritası Deston, 13 Temmuz’da yayınlanacak. Harita muhtemelen ilk olarak PC’de piyasaya sürülecek, ancak bu henüz net değil.

Geliştirici Krafton tarafından yeni harita için daha önce bir teaser yayınlanmıştı, ancak şimdi bir “geliştirme duyurusu” etkinliği sırasında resmi olarak açıklandı. Creative direktör Dave Curd yeni harita hakkında konuştu ve haritada neler olacağını oyuncularla paylaştı.

Krafton, “Deston, PUBG’nin gördüğü en büyük, en uzun ve en yoğun harita olacak. Deston’daki bir maç boyunca oyuncular, yüksek binalardan inişli çıkışlı tepelere, ovalara ve yeni tasarlanmış bataklıklara kadar yoğun kentsel ortamlar yaşayacaklar.” dedi

Deston, bir mangrov ormanı da dahil olmak üzere PUBG’nin haritaları arasında ilk kez bataklık ortamına sahip olan harita olacak. Diğer yerler arasında merkezi ovalar, konser bölgesi (havada devasa bir tavuk balonu var) ve batı yaylaları yer alıyor.

Deston haritasındaki yenilikler arasında bir Ascender motorlu makara ve her zaman açık olan bir acil durum paraşütü yer alıyor. Haritada ayrıca oyuncuların yakıt doldurması için benzin istasyonları var, ancak Krafton istasyonların vurulduğunda patlayabileceği konusunda oyuncularını uyarıyor.

Yeni bir teçhizat olan Blue Chip dedektörü, Deston’ın yayınlanması ile PUBG’ye gelecek. Yeni teçhizat oyuncuların belirli bir yarıçap içindeki diğer oyuncuların yerini tespit etmelerine yardımcı olacak. Origin 12 slug av tüfeği ve MP9 hafif makineli tüfek dahil olmak üzere PUBG’ye iki silah daha eklenecek.

Krafton, piyasaya sürülmeden önce Deston için daha fazla özellik açıklayacak, bu nedenle daha fazlası için The Gamer Station‘ı ziyaret etmeye devam edin


Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir